Короткі книги невеликі за обсягом порівняно зі звичайними романами та повістями. Вони компактніші, ніж повнорозмірні твори. У топ коротких книг входять оповідання або новели, які можна прочитати за один вечір. Такі книжки дуже актуальні сьогодні, в умовах браку вільного часу. Адже сучасний ритм життя надто швидкий, і охопити все просто неможливо. Не відмовлятися від улюбленого захоплення допоможуть короткі твори українських письменників або зарубіжних у яких сюжет стисло викладений на меншій кількості сторінок.
Коротка проза та її переваги для читачів
Напевне, найсуттєвіший плюс літератури незначного обсягу – стислість та компактність. Коротка проза українською – це твір на вечір, щоб дозвілля пройшло цікаво та з користю. До переваг такої літератури належать:
- можливість прочитати за менший проміжок часу;
- бурхливість сюжету та прискорений розвиток подій;
- компактність за розміром;
- лаконічність основної думки твору;
- зручність для дітей, які надто непосидючі для читання великих повістей;
- різноманіття за жанрами: художня література, нон-фікшн, саморозвиток тощо.
Короткі, але цікаві книги – оптимальний вибір для всіх, хто прагне здобути читацький досвід якомога легшим шляхом. Невеличкі збірки оповідань дозволяють ознайомитися з новими жанрами, заощаджуючи власний час.
Найкращі короткі книги
Пропонуємо розглянути топ 10 коротких книг, якими варто поповнити власну бібліотеку. Це гідні видання, які допоможуть цікаво та з користю провести вільний час.
До кращих коротких творів слід віднести:
- “Сніданок у «Тіффані”, Трумен Капоте. Повість про велику мрію та пошук людиною свого місця у великому та складному світі. Велике значення відіграє минуле, яке стіною нависає над планами та сподіваннями. В основі сюжету – життя вишуканої молодої дівчини, за блискучою зовнішністю якої прихована налякана людська істота.
- “Життя у позику”, Еріх Марія Ремарк. Післявоєнні роки дають відлуння на життя молодої бельгійки Ліліан, якій у минулому були відомі лише голод, втеча, переховування. Її життєвий шлях – це складні перегони, у яких суперником є сама смерть.
- “Біля карети під мертвим лисом”, Максим Дупешко. Невеликий твір, у якому висвітлюються особливості української аристократії. Про неї в певні часи забули та розтерли на порох. Але з часом вона, наче фенікс, відродилися з попелища.
- “Маленький принц”, Антуан де Сент-Екзюпері. Видатний твір французького письменника, який має глибокий життєвий зміст. Належить до жанру дитячої літератури.
- “Дівчатка”, Уляна Глібчук. Історія кількох жіночих доль, які тісно переплітаються крізь покоління. Видання входить до сучасної української літератури.
- “У скляному лісі”, Марина Пономарьова. Книжка із розряду сучасної української літератури. В ній вміщені короткі фантастичні твори про жіночий досвід, у якому втілена наша реальність.
- “Вивітрювання”, Артем Чапай. Розповідь про те, як люди здатні змінюватися в екстремальних умовах. Що буде, якщо раптом настане кінець світу – знову продовжуватимуться сварки та інтриги, пануватиме ненависть та теорії змови або навпаки ми почнемо піклуватися один про одного та допомагати слабким. А можливо люди зможуть робити одночасно як одне, так і інше?!
- “Випадкові оповідання”, Олександр Демарьов. Збірка оповідань із 20 історій, які відрізняються тематикою та стилем.
- “Несезон”, Таіс Золотковська. Коротка історія жінки та чоловіка. Вона прибула з Харкова, втікаючи від лякаючого майбутнього, він – прилетів з Риму, уникаючи власного минулого. На сторінках роману ця пара рухається назустріч один одному, але навіть не здогадується про це. На острові їх чекає сезон дощів та закритих кав’ярень.
- “Про що ми говоримо, коли говоримо про любов”, Реймонд Карвер. Це збірка оповідань, що вирізняється унікальним стилем письма Карвера. Його характерна особливість в тому, що кожне слово, кожна кома й крапка мають неабияку значущість.
Зарубіжні, а також короткі твори сучасних українських письменників – це справжній скарб у нинішньому світі, коли кожна секунда неоціненна. І якщо на читання залишається обмаль часу, то чому б не купити короткі книги з лаконічним сюжетом.
Вибір короткої книги для читання
Обираючи короткі твори зарубіжних письменників чи вітчизняних, варто звертати увагу на автора, його репутацію. Також потрібно враховувати тематику та сюжетну лінію. Бажано, щоб вона відповідала особистим уподобанням читача. Безсумнівно, слід переглянути, яку кількість сторінок вміщує обрана книжка.
Визначившись з побажаннями можна переходити до інтернет-магазину Сенс, щоб замовити потрібну книжку. Ціна вказана на сайті книгарні. Покупцям надається недорога доставка у Львів, Київ, Івано-Франківськ, Тернопіль, Луцьк, Рівне, Вінницю та інші міста України. Її вартість розраховує компанія перевізник. Для зручності пошуку можна відсортувати асортимент книжок за назвою або ціною (від дешевшої).