В інформатизованому суспільстві слухати аудіозаписи книг стає все більш актуальним. Популярність такого формату зумовлена його мобільністю та доступністю. Дати однозначну відповідь на питання, що краще – аудіокниги чи книги паперові, дуже складно. Беззаперечним залишається той факт, що у швидкому темпі сучасного життя на завжди вдається виділити час на читання звичайної літератури. Через це аудіокниги набули такої розповсюдженості, відрізняючись зручністю та значним розмаїттям озвученого контенту.

Переваги книги у друкованому форматі

користь від читання книгЩоб визначитися, що краще книги чи аудіокниги, пропонуємо розглянути переваги кожного із представлених варіантів. Актуальність друкованої літератури зумовлена наступними вигодами для читача:

  • тактильне задоволення: значній частині читацької аудиторії подобається тримати паперову книгу у руках, відчувати запах свіжонадрукованих сторінок та насолоджуватися актом читання;
  • візуальне сприйняття: видання з яскравими ілюстраціями та обкладинками приємно переглядати з естетичної точки зору;
  • доступне розуміння тексту: безпосередня взаємодія з текстовою складовою дозволяє читачеві краще усвідомлювати інформацію;
  • зручний формат читання, що не залежить від технологій, в тому числі зарядних пристроїв.

Крім перерахованих переваг, чимала частина читачів займається колекціонуванням друкованих видань, створюючи великі бібліотеки. У порівнянні з електронними версіями, звичайні книжки не відволікають повідомленнями чи іншими сповіщеннями. Друковані книжки достатньо поширені. Їх можна знайти у книгарнях чи бібліотеках, що є доступними для більшості людей.

Плюси аудіокниг

що краще книги чи аудіокнигиРозглядаючи плюси та мінуси аудіокниг, зупинимося на перевагах другого варіанту. Серед них варто виділити наступні:

  1. Можливість прослуховувати під час руху.
  2. Доступність для людей з фізичними вадами, які неспроможні читати друковану літературу.
  3. Зростання числа прочитаних книг.
  4. Мультизадачність, яка дозволяє одночасно виконувати декілька справ на електронному девайсі.
  5. Сумісність з багатьма сучасними гаджетами.

У пошуках відповіді на питання, чому варто слухати аудіокниги, слід підкреслити високу швидкість читання. Зазвичай прослуховувати текст вдається набагато швидше, ніж читати його із друкованого видання власноруч. Якщо замислитися, як читання книг впливає на людину, то перше, що приходить на думку – це підвищення читацької культури. У читача зростає словниковий запас, він стає більш освіченим – може вільно спілкуватися на різні теми.

Розглядаючи книги плюси та мінуси, варто підкреслити їх здатність впливати на людину на різних рівнях – від когнітивного до соціального. У людини, що полюбляє читати, краще розвинуті мовленнєві навички. Також її простіше концентруватися та бути уважною. Книги – це споконвічне джерело корисної інформації, що дозволяє збагачувати світогляд та покращувати здібності критично мислити.

Аудіокниги залишаються затребуваними через доступність у різноманітних жанрах та тематиці, а ще вони часто дешевші від паперових книг. Завдяки цьому кожен читач зможе задовольнити власні уподобання та одержати культурну насолоду. Аудіокниги можна використовувати для зняття повсякденного напруження та стресу. Люди, що регулярно прослуховують або читають книжки, менш схильні до тривожності та депресивних станів. Заглиблюючись у вигаданий світ, людина відволікається від повсякденних клопотів.

Ефективність усвідомлення інформації

аудіокниги чи книгиКористь від читання книг, аудіо та друкованих, є в будь-якому випадку. Якщо мета читача – урізноманітнити дозвілля, то звуковий запис є кращим вибором. Коли потрібно опанувати певні знання та одержати корисні навички, варто обирати справжні паперові видання.

До таких висновків дозволили дійти проведені дослідження, у яких взяли участь півсотні студентів. Частина з них читала друковану статтю з психології, решта – слухала той же матеріал. Незважаючи на те, що обидві групи учнів витратили майже однаковий час на опанування матеріалу, сприйняття інформації відбувалося по-різному. Тому відповідь на питання, що краще засвоюється аудіокнига чи книга, однозначна. Для одержання нових знань варто брати друковане видання, яке можна сприймати візуально та аудіально.

Книжковий інтернет-магазин Сенс пропонує читачам великий вибір літератури на будь-який смак: для дітей, нон-фікшн літературу, чи художню та багато інших жанрів. Сайт має зручну структуру, що дозволяє швидко підібрати у представленому асортименті потрібне видання за доступною ціною. Замовити книжку можна з недорогою доставкою до Львова, Києва, Івано-Франківська, Тернополя, Луцька, Рівного, Вінниці та інших міст України. Купити потрібне видання можливо, скориставшись кошиком на сайті. Під кожною товарною одиницею вказана її актуальна вартість. Інформація регулярно оновлюється, що дозволяє відвідувачам онлайн-книгарні завжди бути в курсі новинок.