Друга світова війна була одним з найбільших та найвідоміших конфліктів в історії людства, який мав серйозні наслідки для всього світу й залишив відбиток суму в серцях мільйонів людей на довгі роки. Ця війна змінила хід світової історії. Багато авторів висвітлюють цю страшну подію у своїх книгах. Книги про Другу світову війну розповідають про період 1939-1945 рр., героїзм солдатів,  долі, переживання та страждання цивільного населення, драматичні події та наслідки війни. Ось кілька книг, які варто відзначити, коли йдеться про літературу, що висвітлює ті часи.книги про другу світову війну

Кращі книги про Другу світову війну: топ 7

Наш інтернет-магазин “Сенс” склав рейтинг семи найпопулярніших книг. До нього входять як історичні книги про Другу світову війну, так і документальні/мемуари тощо.

Війна і міф. Невідома Друга світова війна 

Книга, написана українським істориком, публіцистом, політиком і громадським діячем Володимиром В'ятровичем. Вона висвітлює маловідомі політичні аспекти Другої світової війни, які боялися обговорювати ще 30 років тому навіть в родині:

  • угода між Сталіним і Гітлером;

  • діяльність Бандери;

  • депортація татарського народу з Криму тощо. 

Книга швидко стала однією з найбільш обговорюваних творів в українському історичному дискурсі. Автор пропонує в новому світлі поглянути на події Другої світової війни, які стосуються України, та проаналізувати ряд міфів, які склалися навколо цих подій. Книга розкриває різні аспекти української історії війни, такі як діяльність українського націоналістичного руху, участь українців у різних військових формуваннях, ставлення населення до окупаційних режимів, взаємини з нацистською Німеччиною та радянським Союзом, вплив війни на формування сучасної національної ідентичності.

Гітлер і Сталін. Тирани і Друга світова війна

Відомий британський історик, письменник, лектор фахівець та дослідник тоталітарних диктатур XX століття Лоренс Ріс у книзі досліджує ролі двох диктаторів — Гітлера та Сталіна — у спричиненні Другої світової війни. Він звертає увагу на однаковий ідеологічний принцип втілення авторитарної влади. Книга пропонує читачеві глибокий аналіз особистих характеристик та впливу цих лідерів на хід війни. Злочини режиму Сталіна такі ж жахливі, як і Гітлера, але з якихось причин за ними народ йшов до кінця.

Друга світова. Непридумані історії: (Не) наша, жива, інша 

Автор Кіпіані Вахтанг є відомим українським журналістом, публіцистом, письменником та істориком. В книзі він розповідає про різні аспекти Другої світової війни, відтворюючи реальні історії. Він показує руйнівний вплив війни на життя мільйонів людей, їхні відносини, моральні дилеми та вибори, з якими вони зіткнулися в умовах військового конфлікту. Один з основних аспектів цієї книги — це спроба відтворити війну не тільки як історичну подію, але і як складний феномен, який вплинув на культуру, світогляд та моральність суспільства.

Список Шиндлера

Автор Томас Кініллі. Книга написана на основі спогадів ув’язненого в гетто Кракова, якого врятував від смерті  власник фабрики посуду Шиндлер. До списку увійшло понад тисячу людей, приречених на смерть. Цей твір про хоробрість, людяність та надію. Інколи цей твір входить в категорію художня література про другу світову війну, але насправді це біографічний роман. 

І розверзлося пекло

Ця книга Макса Гейстінґса вважається найкращою документальною розвідкою про другу світову війну. Автор в ній зібрав різні  історичні факти, особисті документи, інтерв’ю, спогади, щоденники та листи. Це справжній репортаж із самісінького пекла. На сторінках книги є цікаві цитати, які оживляють події. Ця книга буде гарним подарунком для людини, яка цікавиться маловідомими сторінками історії.кращі книги про другу світову війну

За лаштунками війни. Сталін, нацисти і Захід

Книга від автора Лоренс Ріс. Чи закінчилася 2-га світова війна в 1945 році “свободою”? Чи для країн, які постраждали від нацистської окупації, просто змінилася влада одного диктатора на іншого?

Після війни. Історія Європи від 1945 року

Британсько-американський історик Тоні Джадт розповідає про події, які розгорнулися в Україні після закінчення другої світової війни (вбивство Шухевича, голод 1946-го, події в Бабиному Яру та інш.). Крім цього, він розповідає про шлях до євроінтеграції різних країн.

Купити книги про другу світову війну можна у книгарні Сенс

Книжки про 2 світову війну пропонуємо недорого замовити в нашому інтернет-магазині або завітати до книгарні в м. Київ, де можна за чашечкою запашної кави погортати новенькі сторінки видань. З асортиментом і ціною можна ознайомитися на нашому сайті. В каталогах чимало історичних, політологічних та інших творів, що висвітлюють ті страшні роки. 

Також ми здійснюємо дешеву доставку продукції у Львів, Київ, Івано-Франківськ, Тернопіль, Луцьк, Рівне, Вінницю та інші міста України через поштово-логістичну компанію “Нова пошта”. Вартість доставки визначається перевізником.