Самостійно вивчати математику – задача не з простих. Однак, кожен з нею зможе впоратися, якщо буде регулярно та старанно займатися. Думка про те, що дитина з гуманітарним складом розуму не може освоїти точну дисципліну, є хибною. Як показує досвід, при використанні правильного підходу, підборі якісних навчальних матеріалів та наполегливості, будь-хто здатен опанувати цю науку. Розглянемо, які складнощі зустрінуться на такому досить непростому шляху, як вивчити математику з нуля та якою літературою краще користуватися.

Складнощі при вивченні математики

як вивчити математикуНавчитися математиці насправді набагато легше, ніж здається на перший погляд. Неважливо, для дорослих учнів, для дітей чи для студентів, але чомусь саме ця дисципліна часто викликає острах. Виявляється, що розв’язувати задачі з прикладної математики не тільки треба, але й корисно. Подібні заняття виконують ряд корисних функцій:

 • зміцнюють психологічне здоров’я;
 • допомагають долати стрес та негативні емоції;
 • розвивають пам’ять;
 • тренують увагу;
 • вчать знаходити швидкі способи розв'язання складних задач.

Згідно з дослідженнями, власний інтелект потрібно сприймати як об’єкт, що здатен невпинно розвиватися та вдосконалюватися. Для тих, хто зумів опанувати цю навичку, немає нічого складного у тому, як зрозуміти математику. В арифметиці головне – не уникати помилок, а здобувати цінний досвід. Після того як учні припиняють боятися формул, їм стає набагато легше у навчанні й вони все частіше задумуються над тим, як самостійно вивчити математику з нуля.

Цікава математика: корисні поради для легкого освоєння

Дітей та їх батьків часто цікавить питання, як швидко вивчити математику без зайвих складнощів. Перш за все варто відмовитися від застарілого «зубріння». Краще використовувати інтерактивні методи навчання, відмовившись від стереотипів. Щоб зрозуміти «сутність» точної науки, варто дотримуватися таких порад:як пояснити дитині математику

 • вчити те, що викликає цікавість;
 • використовувати математичні ігри;
 • братися за розв'язання цікавих задач;
 • складати план уроків та слідкувати за його виконанням.

Математика як наука включає сім ключових розділів – основи дисципліни, алгебра, арифметика, аналіз, прикладна математика, комбінаторика, геометрія і топологія. Кожен із названих напрямів може вміщувати потенційно цікаві теми. Саме їх і не треба ігнорувати. Цікавість до штучного інтелекту криється в основах лінійної алгебри, участь у лотереях пов’язана з теорією ймовірності. Вказані розділи підходять для дорослих учнів. Якщо цікавить відповідь на питання, як пояснити дитині математику, то ліпше починати з базових понять, поступово переходячи на складніші теми.

Як зробити вивчення математики цікавим для дитини?

У повсякденному житті математика зустрічається на кожному кроці. І тому, найпростіший спосіб, як вивчити математику з нуля та зробити це з цікавістю, полягає у тому, щоб звернути увагу на щоденні справи. З юних років варто розвивати у дитини фінансову грамотність. Для цього потрібно вести облік витрат, розбиваючи їх на окремі напрямки. З метою підвищення фінансової грамотності дитини можна використовувати корисні мультфільми та книги. Навички ведення бюджету викликають у дитини цікавість та бажання вивчення математичної науки.

цікава математика для дітейЕфективний спосіб швидкого вивчення математики – проведення усних розрахунків. Такі вправи розвивають пам’ять, уважність. В математиці існує безліч лайфхаків, які полегшують підрахунки, дозволяючи провести їх без використання калькулятора. Такі прийоми спрощують усні розрахунки та тренують мозкову діяльність.

Приклади книжок з математики

В онлайн-книгарні Сенс є різні видання про те, як зрозуміти математику без проблем. 

До числа рекомендованих книжок слід віднести:

 1. Весела математика” (віднімання, ділення, додавання, множення) із серії “Розумна дитина”.
 2. Нуль у математиці”, Наталі Сомерс.
 3. Мій день зі STEM”, математика.
 4. Фінанси для початківців”, Едді Рейнольдс, Меттью Олдгем, Лара Браян.
 5. Математика. Крок за кроком”, Максимова Катерина.

Це лише незначна частина навчальних матеріалів, які здатні допомогти в освоєнні точної науки. Якщо підійти до процесу їх вибору серйозно, з урахуванням наявних вмінь і навичок, можна досить швидко опанувати математику повністю.

Цікава математика для дітей доступна для замовлення в нашому інтернет-магазині за вигідними цінами. Купити книги про фінанси, економіку,  літературу для малечі та старших діток недорого можна через кошик на сайті або за номером телефону. Покупцям забезпечується оперативна та дешева доставка у Львів, Київ, Івано-Франківськ, Тернопіль, Луцьк, Рівне, Вінницю та інші міста України. Перед тим як замовити книжку в онлайн-книгарні, можна порадитися з консультантом. Він допоможе підібрати необхідний математичний посібник, повідомить його актуальну вартість та оформить купівлю.