Перегляд кінофільмів відіграє важливу роль у житті кожної людини. Це один із популярних різновидів організації дозвілля, на рівні з літературою та прослуховуванням музики. Можуть не подобатися певні жанри кінематографії, але уявити людину, яка жодного разу не переглядала кінострічки, не можливо. Багато фільмів, які доступні наразі для перегляду, це екранізовані книги, що за доступною вартістю можна придбати онлайн. З цього приводу у суспільстві існують споконвічні суперечки – що ж краще – кіноромани чи фільми, створені за власним сценарієм.

Книги з екранізаціями та їх переваги

Книги з екранізаціямиЕкранізовані книги – це фільми та серіали, в основі яких закладений сюжет із раніше написаних літературних бестселерів. Вони мають широку аудиторію прихильників через такі переваги:

  1. Візуалізація: завдяки екранізації роману глядач може побачити події з твору на власні очі. Кіноромани максимально точно відображають персонажі, місця та події, які фігурують у літературних творах.
  2. Акторська майстерність: талановиті актори точно відображають життєве кредо персонажу, роблячи його реалістичним та натуральним для глядачів. Влучна гра акторів дозволяє повніше розкрити особливості характеру головних героїв та детальніше зупинитися на внутрішніх конфліктах.
  3. Зручність: екранізовані українські книги можна переглядати у зручному місці, маючи потрібний пристрій для відтворення. Це особливо актуально за умови браку часу на читання повноформатного твору на триста-чотириста сторінок.
  4. Музичний супровід: для підкреслення настрою персонажів та надання емоційності окремим сценам у кіно використовуються звукові ефекти та відповідні музичні композиції. Завдяки цьому екранізована історія стає захоплюючою та викликає справжній інтерес у глядача.
  5. Популяризація літератури: влучно екранізоване видання привертає увагу аудиторії до самого твору. У деяких глядачів після перегляду цікавої кінострічки виникає нестримне бажання прочитати твір в оригіналі.
  6. Спільний інтерес: кіноромани об’єднують людей у групи, де головна тема розмови – обговорення сюжетної лінії фільму, аналіз поведінки героїв та розгляд їх вчинків.

Екранізовані романиПід час екранізації продюсер може поглибити деякі аспекти книги для кращого уявлення та розуміння того, що відбувається. У кінороманах можливі різні інтерпретації подій, що допомагають глядачам зблизитися з улюбленими книжками.

Екранізовані романи – критичний погляд

Не дивлячись на значний перелік переваг екранізації, є і певні недоліки. Один із найбільш важливих полягає у тому, що деякі деталі під час створення кінострічки упускаються. Через це втрачається глибина твору, можуть скорочуватися певні епізоди або усуватися дійові особи. Коли літературний твір насичений персонажами та подіями, інколи буває неможливим втілити все це у двогодинному кінофільмі. Через таке обмеження доводиться урізати сюжетну лінію, що для прихильників оригінальної літератури є суттєвим недоліком.

Екранізація книг не коштує дешево, а деякі сюжети можуть змінюватися за задумом режисера. Таке відбувається через необхідність адаптувати сюжетну лінію під потреби телебачення. Розчарування фанатів неминуче, коли інтерпретація деяких подій кардинально відрізняється від написаного в оригінальному творі.

Однією з характерних особливостей книги є наявність внутрішнього монологу. Саме у книжках є певні сторінки з описом думок головного героя. У фільмі такого не зустрінеш. Глядачі позбавлені можливості відчувати аналогічні емоції, які були б у них під час читання книги.

ТОП популярних екранізованих книг

Найкращі екранізації книг – це перш за все талановиті роботи справжніх майстрів кінематографії. Вони змогли влучно передати сюжет з написаного твору на екрани телевізорів. До топ популярних кінороманів, екранізованих українською мовою належать:

  • «Відьмак. Меч призначення» за книгою Анджея Сапковського – фантастична історія про кохання, про боротьбу між королівствами, де фігурують люди, ельфи та дріади;
  • «Мовчання ягнят. Книга 2» за виданням Томаса Гарріса – культовий фільм про убивцю Ганнібала, маніяка Бафалло Біла та багатьох інших персонажів, які переплелися у цьому непростому сюжеті;
  • «Бійцівський клуб» за твором Чака Поланіка – видання стало феноменом. Дехто називає його викликом літературним традиціям. Книга, як і фільм мають глибокий сенс та можуть суттєво змінити світогляд багатьох людей;
  • «Американський психопат» за книгою Брета Істона Елліса. Цю книгу забороняли у США та Німеччині або ж радили обмежити її для підлітків. В сюжеті молодий, красивий та ерудований чоловік, який живе яскраве і насичене життя. Проте вночі він перетворюється на звіра та катує людей страшними способами. 

В інтернет-магазині Сенс є можливість недорого замовити літературу, яка була екранізована. Це справжні шедеври, якими можна насолоджуватися не тільки на сторінках книжок, а й на телеекранах. Купити потрібне видання за доступною ціною можливо з доставкою у Львів, Київ, Івано-Франківськ, Тернопіль, Луцьк, Рівне, Вінницю та інші міста України.