Антиутопією називають літературний жанр, який розповідає про суспільство, далеке від очікувань та ідеальних міркувань. Такі книги наштовхують читачів на роздуми. Вони мимоволі починають думати, до яких наслідків можуть призвести ті чи інші форми соціально-політичного правління в державі. Пропонуємо увазі ТОП книг антиутопій, які варто прочитати хоча б раз у житті. Не дивлячись не деяку складність сюжетної лінії, такі видання зачіпають актуальні проблеми сьогодення. Вони дозволяють читачеві мислити ширше та розвивати уяву.

Найкращі книги антиутопії: ключові особливостінайкращі книги антиутопії

Цей жанр літератури вирізняється певними рисами. До їх числа належать: 

  • розгляд можливих наслідків від глобальних технологічних та соціально-політичних змін;

  • схильність до опису тоталітарного режиму правління, де влада повністю контролює життя громадян;

  • відображення болючих тем сучасного життя з акцентом на їх значущість та виокремлення можливих наслідків;

  • використання парадоксів та іронії, щоб підсилити абсурдність визначених моментів та підкреслити недоліки існуючого суспільства;

  • хвилювання з приводу порушення морально-етичних принципів;

  • зосередження на окремих індивідах, які здатні впливати на суспільство в цілому.

Читати кращі книги антиутопії українською корисно для того, щоб побачити сучасні реалії. Читач починає задумуватися, до чого можуть призвести ті чи інші події у житті суспільства.

Книги антиутопії українською – ТОП найкращих видань

Одне із популярних видань, написаних у жанрі антиутопії, – «1984. Колгосп тварин», Джордж Орвелл. Це один із найвідоміших антиутопічних романів, у якому зображений тоталітарний режим правління. Книга була написана у 1940 році, але попри це, зберігає свою актуальність і сьогодні. В центрі роману – Вінстон Сміт, який є рядовим працівником у Міністерстві Правди. Ця структура займається оновленням й переписуванням історії. У книзі є Поліція Думок, яка вводить заборону на мислення, та Міністерство Любові, що здатне завдавати нестерпного болю. У світі абсурдної реальності неможливо зробити крок в сторону, бо ти знаходишся під постійним наглядом.

Ще одне гідне видання у жанрі антиутопії називається «Сила». Воно належить перу відомої британської письменниці, Наомі Альдерман. На сторінках видання у дотепній та достатньо жорсткій формі розповідається про те, як може змінитися світ під впливом гендерних перетворень. Авторка порушує актуальне питання щодо влади та її впливу на людей. В антиутопічному романі можна легко розпізнати героїв з сучасного світу. 

Серед них: 

  • сирота з американського містечка;

  • донька очільника банди з Лондона;

  • бідний студент з Нігерії.

кращі книги антиутопіїПевні події з життя кардинальним чином змінюють світ для цих персонажів. Ще трохи й все зміниться не тільки для них, а й для решти суспільства. Та чи будуть ті зміни такими бажаними, як здавалося на перший погляд. Дівчата-підлітки здобувають надприродну силу, завдяки якій вони можуть виконувати будь-які бажання. Та чи на краще це?!

Популярний антиутопічний роман – «Пробудження», Лоран Гунель. Він займає одну з перших позицій у рейтингу кращих видань у жанрі антиутопії. На сторінках твору розглядається думка про те, що будь-яка смерть людини до досягнення нею 120-річного віку є завчасною. Це міркування занурює все суспільство в хаос. Інформація поширюється через ЗМІ, через що людьми починає керувати страх. Водночас влада країни користується панічними настроями народу та починає обмежувати свободи драконівськими методами. Головному герою роману доведеться розкопати істину. Адже суспільство має повернути свободу, бо інакше подальше існування стане просто неможливим.

Чому варто мати в домашній бібліотеці книги в жанрі антиутопії?

Антиутопія відображає небезпечні та згубні для людства наслідки, які пов’язані з життям суспільства. Ці події можуть кардинально відрізнятися від очікувань та соціальних ідеалів. Ціль автора антиутопії – показати читачеві, якою не повинна бути керівна система. У цьому літературному жанрі розкриті критичні життєві суперечності. Щоб створити образ антидержави, письменниками використовуються різноманітні художні прийоми – гротеск, фантастика, пародія.

Купити книги антиутопії за вигідною ціною можна в інтернет-магазині Сенс. Переглянути весь книжковий асортимент можна в електронному каталозі. У ньому можливо замовити книжки у жанрі антиутопії – під кожним товаром вказана актуальна вартість. Також у каталозі можна знайти літературу в інших жанрах: художню, психологічну, економічну тощо. Книги можна сортувати за автором, популярністю чи ціною (від дешевшої). Покупцям організовується недорога доставка у Львів, Київ, Івано-Франківськ, Тернопіль, Луцьк, Рівне, Вінницю та інші міста України. Щоб купити бажані видання, можна скористатися кошиком на сайті. За необхідності слід звернутися за консультацією представника магазину за вказаною контактною інформацією.