Літературний жанр фентезі надзвичайно популярний серед сучасної аудиторії читачів. У ньому описуються фантастичні світи, головними героями у яких є дракони, вампіри, ельфи та інші містичні створіння. Магія та надприродні явища – це норма для топ фентезі книг. Головні події у таких творах відбуваються у вигаданих світах, де чарувати – це повсякденна справа, яка ні в кого не викликає здивування.

Сучасні книги фентезі – характерні особливості жанру

топ фентезі книгТоп книг фентезі виділяються у літературі власними особливостями, а саме:

 • фантастичні світи та містичні істоти;
 • споконвічне протистояння добра та зла;
 • використання культурних та історичних традицій;
 • характерні персонажі з магічними здібностями;
 • епічні конфлікти між расами та державами;
 • чарівні події та неймовірні історії.

Перераховані особливості додають жанру фентезі привабливості та цікавості. Читачі із задоволенням мандрують дивовижними світами, які сповнені казкових персонажів та вигаданих істот. У фантастичному жанрі зустрічаються альтернативні уявлення про розподіл соціальних ролей та гендерних норм.

Популярні письменники, що пишуть фантастичні твори

Найкращі книги фантастика написані такими відомими авторами, як Ірина Грабовська, Клайв Стейплз Льюїс, Мая Люнде, Джо Аберкромбі, Таунсенд Дж., Наталія Савчук, Світлана Тараторіна та багато інших. Одне із важливих джерел енергії для написання фантастичних творів – це легенди та казки.

У сучасній літературі розрізняють фентезі та фантастику. Фантастичні романи відображають навколишній світ у картині, несумісній з реальністю. Фентезі у цьому випадку виступає різновидом фантастики. У цьому жанрі знаходять своє відображення вигадані події, у яких немає логічного пояснення.

Найкращі книги фентезі – Топ 10 від популярних авторів

Розглянемо фентезі книги які варто прочитати хоча б раз у житті. Це захоплюючі історії з неймовірними сюжетами, містичними істотами та непередбачуваним фіналом. До топу 10 таких видань увійшли:

 1. Зірки й кістки”, Ірина Грабовська. Дія розгортається у світі, осяяним священними зірками. На цій землі ведеться запекла війна. В епіцентрі конфлікту опиняється князівство Крилатих. Найпочесніше та найскладніше завдання доводиться вирішувати юному княжичу Яну. Саме йому потрібно відновити право на спадщину, припинити внутрішню війну та зробити все можливе, щоб на батьківщині знову запанував мир.
 2. Хроніки Нарнії. Повна історія чарівного світу”, Клайв Стейплз Лююїс. Це видання стало одним із найулюбленіших для кількох поколінь. У сюжеті вдало поєднані казкові історії, античні міфи та легенди.фентезі книги які варто прочитати
 3. Стражниця Сонця”, Мая Люнде. Захоплююча історія про юну дівчинку, яка не пам’ятає сонця. Вона живе у дощовому та темному світі, де ніщо живе не хоче рости та розвиватися.
 4. Дикий Народ. Повстання”, Сильвія Лінстедт. Краща магічна історія про те, як свобода здобула перемогу над жадобою. Колишньому вихованцю Монастиря та дівчинці з вільного Краю випадає роль справдити давнє пророцтво і піти туди, де починався світ.
 5. Незриме життя”, Адді Лярю. В.Е.Шваб. В основі сюжету книги для підлітків фентезі – фаустівська угода, яку одна французька дівчинка укладає, щоб жити вічно. Укладений договір виявляється прокляттям – її забуває кожен, кому він зустрічається.
 6. На лезі клинка”, Джо Аберкромбі. Це історія про війну між Союзом та варварами Півночі. Самозваний король Бетод за допомогою вогню та меча згуртував північні племена, і тепер готовий воювати проти Союзу.
 7. Радіо Ніч”, Юрій Андрухович. У творі українською мовою влучно поєднані елементи роману з фентезі. Головні персонажі книги – романтичні музиканти, що живуть у середньовічні часи.
 8. Право на чари”, Террі Пратчетт. Існує повір’я, що справжнім чоловіком стає кожен восьмий син у восьмого сина. Але що трапиться, якщо восьмою дитиною буде донька.
 9. Порожневірус. Полювання на Морріґан Кроу”. Яскраве підліткове фентезі, яке швидко здобуло світову популярність. Цікава книга сповнена чарівністю, таємничістю та несподіваними сюжетними лініями.
 10. Відьмак. Володарка Озера”, Анджей Сапковський. Захопливий сюжет про подорожі зеленоокої Цірі між світами, де вона продовжує шукати Ґеральта і Йеннефер.

Розглядаючи Топ книг фантастика слід відзначити, що в їх числі є багато бестселерів. Видатні твори змогли завоювати неабияку прихильність читацької аудиторії.

В інтернет-магазині Сенс можна недорого купити фентезі для підлітків та дорослих людей. На сайті великий вибір романів з фантастичними сюжетами, а також художньої, сучасної зарубіжної літератури та інших розділів. Замовити бажану літературу за доступною ціною можливо з дешевою доставкою у Львів, Київ, Івано-Франківськ, Тернопіль, Луцьк, Рівне, Вінницю та інші міста України. Актуальну вартість видань можна подивитися в електронному каталозі.