Вчені з Оксфордського університету дослідили, що читання є найкращими ліками проти стресу, апатії та втрати інтересу до життя. За даними досліджень, книги справляються з цими станами ефективніше ніж алкоголь. Ба більше, читання виявляється краще діє на психіку та нервову систему ніж прослуховування музики, чи прогулянка. Правильно підібрана книга може по-справжньому зцілити людину та повернути їй жагу до життя. В цій статті розповімо про те, як знайти мотивацію, як підібрати для себе книги які надихають та розглянемо кілька робіт, які можна назвати такими, що відкривають друге дихання й підштовхують зробити крок до рішучих дій.

Чому мотивуючі книги називають джерелом натхнення?

Не лише спеціальна література, наприклад, з категорії саморозвитку чи психології здатна надихати. Інколи отримати порцію натхнення можна й від прочитання звичайного роману, або якогось фентезі. 

Ось, чому книги можуть надихати:книги які надихають

 1. Розширення кругозору: книги дозволяють нам подорожувати до різних куточків світу, не виходячи з дому. Дізнаватись історію різних народів та їх традиції. Читання історичних романів та біографій допомагає глибше зрозуміти минуле і вчитися на досвіді інших.
 2. Розвиток емпатії: доволі часто читачі відчувають емоції разом з героями книг, що сприяє розвитку співчуття та розуміння почуттів інших людей. Це призводить до покращення відносин з оточуючими, що також неабияк впливає на наш настрій, внутрішній спокій та моральне самопочуття.
 3. Підтримка у важкі часи: надихаючі книги часто показують, як герої долають труднощі, що може мотивувати читача теж не здаватися. Автори описують різні життєві ситуації з якими стикаються головні герої. Нерідко серед цих історій можна знайти й схожу на свою та наче збоку поглянути на свої проблеми й можливо побачити їх рішення.
 4. Поради та досвід: спеціальна література саморозвитку, бізнес література, чи психологічні книги надають корисні поради та підводять читача до цікавих інсайдів.
 5. Мотивація до дії: читаючи біографії відомих людей можна надихати на досягнення великих цілей. А книги з розділу фантастика, чи науково-популярна література можуть надихнути на творчість та інновації.

Якщо ви й досі не знаєте де знайти натхнення рекомендуємо почати з книг. Можливо це саме той спосіб проведення часу, який допоможе вам докорінно змінити власне життя.

Надихаючі книги: ТОП 5 класичних та сучасних робіт

Пропонуємо вашій увазі кілька книг, які мають чудові відгуки та їх часто замовляють саме для того, аби надихнутись на зміни:мотивуючі книги

 1. Шкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на краще”, Тім Гарфорд. Ця робота буде корисною для творчих людей, які шукають музу та нові ідеї для створення креативних проєктів.
 2. Есенціалізм. Мистецтво визначати пріоритети”, Ґреґ Маккеон. Книга, яка допоможе знайти такий необхідний баланс та гармонію між роботою, особистим життям та іншими його сферами.
 3. Синдром самозванця. Як прожити неймовірне життя, на яке ви заслуговуєте”, Еш Амбірдж. Чудовий посібник для тих, хто не впевнений у собі, своїх вміннях і навичках навіть попри наявність схвальних відгуків від інших.
 4. Витончене мистецтво забивати на все”, Марк Менсон. Книга підійде всім, хто хоче зберігати холодний розум при різноманітних життєвих перипетіях та з кожної проблеми брати для себе лише корисний досвід.
 5. Думай і багатій”, Наполеон Гілл. Це класика мотиваційної літератури та світовий бестселер з фінансової грамотності. Книга видана багатомільйонним тиражем.

Ці та інші схожі книги підкажуть, як знайти натхнення до розвитку власної справи, творчості, чи просто до радіснішого життя.

Як підібрати книги для натхнення?

Всі люди різні, і одна й та сама книга може когось зцілити, а комусь зовсім не відгукнутися, чи бути не корисною. Ось, як варто підбирати літературу для подібних цілей:

 • Орієнтуйтесь на свої потреби. Що саме ви хочете змінити? Професію, себе, своє сприйняття світу, чи відношення інших до себе, або ж просто надихнутися на якісь романтичні стосунки;
 • читайте відгуки про книги. Їх можна знайти на різноманітних форумах, чи відвідуючи книжкові клуби. Інколи з відгуків можна дізнатися, як книга вплинула на тих, чи інших людей й, чи підійде вам схожий досвід;
 • прислухайтесь до емоцій. Книга має зачепити вас з першої сторінки. Читання через силу або заради галочки не принесе жодного позитивного результату. Шукайте ту книгу, яка вам відгукнеться вже на моменті ознайомлення з анотацією.

Також, якщо ви не любите читати, можна спробувати аудіокниги. Це не менш ефективно й дуже зручно. 

Замовити книги які надихають жити можна у нашому інтернет-магазині СЕНС. В електронному каталозі представлено безліч літератури від зарубіжних та вітчизняних авторів виданої найкращими українськими видавництвами. Замовити книгу можна на сайті або ж через вказаний номер телефону.