Як вибрати книгу у подарунок майбутньому першокласнику?Перший дзвоник у 1 класі — це завжди хвилююче та дуже важливе свято. Діти обов’язково запам’ятають цей день на все своє життя, адже для них це перехід на абсолютно новий етап. Ну і куди ж в такі моменти без подарунків. Звісно, можна купити речі першої потреби, наприклад, рюкзак чи канцелярське приладдя, а ще чудовий подарунок першокласнику — це цікава книга. Ідеально, якщо в її сюжеті йдеться саме про шкільну пору, описуються кумедні історії та пригоди однолітків. Правильно підібравши книгу можна навіть побороти страх малечі перед новим середовищем, якщо такий існує.

Чому книга — це найкращий подарунок першокласнику?

Подарунок на 1 вересня першокласнику у вигляді книги може мати багато корисних властивостей. Звісно ж — це розвиток читацьких навичок. Не всім діткам подобається читати шкільну літературу, вона здається їм нудною. Зовсім інша справа правильно підібрана книжечка, із захоплюючим сюжетом та яскравими ілюстраціями.

Другий важливий момент — це відстежування інтересів та вподобань дитини. В цьому віці починають формуватися індивідуальні інтереси. Хтось полюбляє пригоди, інші обожнюють фантастику, треті захоплюються світом тварин тощо. Вчасно визначивши уподобання дитини набагато легше прищепити любов до читання.

Для того, щоб створити з книгою емоційний зв’язок, радимо використовувати наступні поради:

  1. Спільне читання. Звісно ж у 1 класі далеко не всі діти вміють добре читати, та заглиблюватися у сюжет. Саме тому спільне читання з кимось із дорослих допоможе малечі повністю зануритись у світ книги. В процесі можна зупинятися, обговорювати різні ситуації та моменти, вгадувати, що буде далі розвиваючи тим самим уяву.
  2. Театралізація. Можна перетворити читання у так звану гру, театралізовану постановку де малеча буде головним героєм. Це дозволить їй повністю відчути емоції персонажів і повністю перейнятися сюжетом.
  3. Розвиток творчих навичок. Чудово, якщо на основі прочитаного дитина спробує намалювати малюнок, або придумає власний розвиток подій і кінцівку книжкової історії.

Книги це відмінні приналежності для творчості й саморозвитку. 

Як вибрати книгу у подарунок майбутньому першокласнику?

Неважливо, чи книгу вибирають батьки, які досконало знають вподобання малечі, чи родичі або друзі. Перш ніж вибрати відповідну літературу, потрібно проаналізувати ряд нюансів:

Ось, що можна подарувати першокласнику:

  • Книги для початкового рівня читання: короткі речення, прості слова, відсутність сильних закручень сюжету й звісно ж вікова категорія, де фігурує 6 років;
  • наявність яскравих ілюстрацій: по-перше, вони привертають увагу малечі, по-друге, допомагають легше зрозуміти сюжет;
  • тематика та жанр: якщо не знаєте, який жанр полюбляє дитина можна розпочати із якоїсь відомої казки, або невеличкого оповідання;
  • однакова кількість тексту та малюнків: цей момент важливий для того, щоб дитина і вдосконалювала читання і розвивала візуальне мислення.

Для початку варто брати літературу на невелику кількість сторінок.

Що подарувати першокласнику на 1 вересня: ТОП 5 цікавих книг

Першокласна книжка для майже школярів. Світлана Ройз.

Чудова робота дитячої та сімейної психологині Світлани Ройз, яка допоможе батькам та дитині подолати тривогу перед 1 класом. Книга написана таким чином, що батьки можуть визначити наскільки готовою є малеча до школи. На сторінках є цікаві тести, та безліч ідей, як можна безпроблемно адаптуватися у новому середовищі.

Гармидер у школі. Стронґ Джеремі

Добра, легка та дуже смішна книга про шкільні пригоди, про гармидер, який влаштовують дітлахи й загалом їх веселі будні у стінах навчального закладу.

MINECRAFT Вперед, у гру! Нік Еліопулос

Хто ж з сучасних дітлахів не грав у Майнкрафт.?  І ось, є прекрасна нагода поринути в пригоди Майнкрафту на паперових сторінках. Книга вчить будувати дружні стосунки з дітками, вливатися в новий колектив, справлятися з недоброзичливим налаштуванням з боку однокласників тощо.

Казна-які історії школи Абияк. Луїс Секер

Відмінна гумористична та повчальна історія з нотками фантастики. Універсальний вибір для першокласників та для дітей старшого віку.

Книжка-розмальовка «Україна»/Сoloring book «Ukraine». Марія Курочкіна, Олена Бугренкова

А цей екземпляр є подвійно корисним подарунком. Це замальовка, розмальовуючи яку можна дізнатися багато цікаво про рідну Батьківщину, її історію, культуру та традиції. Відмінний подарунок першокласнику на перше вересня.

Ці та інші дитячі книги можна недорого замовити в інтернет-магазині Сенс. У асортименті є також енциклопедії та англійські книжки за доступною ціною. Шукати потрібний посібник легко завдяки зручним фільтрам. Також можна сортувати книги від дешевшої вартості чи за популярністю. Покупцям доступна доставка у Львів, Київ, Івано-Франківськ, Тернопіль, Луцьк, Рівне, Вінницю та інші міста України.