книги для підлітків які варто прочитатиПідліткова література існує вже дуже давно. Том Соєр, Ромео та Джульєтта — це відомі персонажі з котрими росло не одне покоління. Саме завдяки книгам молодь може пізнавати себе, розширювати власний світогляд, знаходити відповіді на безліч питань, які виникають саме у цьому віці. Книги для підлітків, які варто прочитати — це сотні, або й тисячі видань на найрізноманітнішу тематику. Романтичні сюжети про кохання, детективи, фантастика, фентезі, пригодницькі романи, мотиваційні книги для саморозвитку, психологія, повчальна література... Також окремо можна знайти список книг для підлітків різного віку, для дівчаток та для хлопців.

Чому у підлітковому віці важливо читати книги?

Підлітковий вік вважається одним з найскладніших, адже він перехідний. Дівчата та юнаки з дітлахів перетворюються у молодих людей. Вони проходять через статеве дозрівання, стикаються з проблемами пошуку себе, з комплексами, з нерозумінням свого тіла та багатьма іншими труднощами. Правильно підібрана книга дозволить спокійніше пережити цей період. Ось, що вчать книги які варто прочитати підліткам:

 • Приймати себе. У підлітковому віці безліч хлопців та дівчат хочуть бути схожими на когось й майже ніколи не задоволені собою. Автори доносять юним читачам, що кожна людина є унікальною та неповторною й бути собою — це найбільш вдалий вибір;
 • позбуватися відчуття самотності. Підлітки часто почуваються одинокими. Непорозуміння з батьками, сварки з друзями, нерозділене кохання — всі ці речі у 13, 14, чи 15 років сприймаються дуже трагічно і саме книга може допомогти зрозуміти, що ти такий/така не одні й все налагодиться;
 • знаходити відповіді на незручні запитання. Про перший поцілунок, секс, гормональні зміни в тілі — у багатьох ці теми викликають велику сором’язливість, тож залишаються непроговореними. Книги — найкомфортніший спосіб дізнатися все, що цікаво, чи потрібно.

Кращі книги для підлітків не обов’язково лиш ті, які мають певний повчальний сюжет. Серед рекомендацій є чимало сучасних бестселерів, читаючи які можна просто гарно провести час, поринути у цікаву історію та  відволіктися від щоденної рутини.

Цікаві книги для підлітків 10-14 років

Що прочитати підлітку у молодшому віці, а саме у 10, 11 чи 12 років? Гарним вибором будуть книги про школу та стосунки з однолітками, фантастика та різноманітні пригоди.

 1. “Пригоди Тома Соєра”, Марк Твен. Легендарний роман, який читає та перечитує не одне покоління дітей, підлітків та навіть дорослих.
 2. “Нікому не кажи про Закамарок”, Юля Лящинська. Захоплива фантастична історія про четвертокласника Данила, яка дозволить поринути у нескінченні пригоди.
 3. “Знайди Злочинця, Таємниця чорної джонки”, Юліан Пресс. Пригодницький роман з ілюстраціями та головоломками, розгадуючи які можна знайти відповіді на усі таємниці.
 4. “Пригоди Змія Багатоголового”, Дара Корній. Робота не лише цікава, а й повчальна. Авторка вчить читачів дружити, прислухатися до власного серця, а ще берегти довкілля.
 5. “Лампадка”, Аннет Схаап. В сюжеті дівчина, донька доглядача морського маяка, яка щоночі долає шістдесят одну сходинку вверх, аби запалити світло...

Цей топ книг для підлітків також може бути цікавим й старшим дітям, наприклад, тим кому виповнилося 14 років.

Найкращі книги для підлітків 15-16 років

Нижче наведемо популярні книги серед підлітків старшого віку. Це теж фантастика, а ще книги про кохання.цікаві книги для підлітків

 1. Фантастичні звірі і де їх шукати”, Джоан Ролінґ. Динамічна пригодницька епопея про дослідника, який здійснив навколосвітню подорож. Повернувшись в Нью-Йорк він привіз з собою фантастичних звірів, які розбіглися від нього по всьому місту.
 2. “Дівчина онлайн”, Зої Заґґ. Книга про шістнадцятирічну Пенні, яка стикається з першим коханням, непорозумінням з батьками й друзями та низкою інших перипетій. Не маючи кому виговоритись Пенні заводить блог під псевдонімом “Дівчина онлайн”, де відверто розповідає все про своє життя.
 3. “7 звичок високоефективних підлітків”, Кові Шон. Корисний та покроковий путівник для тих, хто якраз у пошуку себе.
 4. “Мир між світами”, Марина Макущенко. Захоплива книга про хлопця якого батьки привозять у село, де він ніколи раніше не був. Однак Мирославу все здається знайомим. Низка дивних подій приводять юнака до розуміння, що паралельні світи існують і він має шанс в одному з них опинитися.
 5. Поклик пращурів”, Джек Лондон. Головний герой книги собака Бак, який стикнувся з жорстокістю людей. Опинившись у північних краях він виживав серед голоду та холоду, та знайшов справжнього друга в обличчі свого рятівника. Однак згодом він почув поклик пращурів...

Купити недорого всі ці популярні книги для підлітків українською мовою можна в інтернет-магазині СЕНС. В каталозі є безліч літератури для читачів різного віку та на будь-який смак. Для зручного пошуку потрібної книги передбачені різноманітні фільтри. Твори можна сортувати за назвою, популярністю, ціною (від дешевших), чи видавництвом. Для всіх замовлень діє оперативна доставка у Львів, Київ, Івано-Франківськ, Тернопіль, Луцьк, Рівне, Вінницю та інші міста України. Вартість доставки розраховує компанія перевізник за власними тарифами.