Книги про Чорнобильську трагедію є актуальними не тільки перед черговою річницею з дня аварії. Їх варто почитати тоді, коли ви починаєте усвідомлювати, як незначні дії окремих людей здатні вплинути на життя великого світу. Такі видання сповнені непоправними переживаннями та тужливими спогадами. Тільки усвідомлення значущості катастрофи, що відбулися на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС у квітні 1986 року, вбереже майбутні покоління від згубних вчинків та необміркованих дій. Книги про Чорнобиль допомагають переосмислити цінність людського життя та кардинально змінити світогляд.книги про чорнобильську трагедію

Книги про Чорнобильську трагедію – висвітлення справжніх подій

Коротку історію катастрофи в Чорнобилі виклали у своєму начерку Катерина Міхаліцина та Станіслав Дворницький. Книга під назвою “Реактори не вибухають. Коротка історія Чорнобильської катастрофи” створена з метою пояснити причини та наслідки аварії людям, які народилися набагато пізніше вказаних подій. Адже забувати минуле – значить робити ті ж самі помилки. У книзі історичний досвід відображений у декількох вимірах – емоційному, технічному, природничому та політичному. Це дає змогу краще зрозуміти витоки того, що сталося.

Ще один бестселер, який зачіпає тему Чорнобильської трагедій – це “Приреченість: політика і катастрофи”, Ніл Фергюсон. В ній є відповіді на значущі для людства питання:

  1. Що спільного між Чорнобильською катастрофою та початком коронавірусної пандемії?

  2. Що робити, коли небезпеки уникнути не можна?

  3. Як може нашкодити людству одночасна «інфодемія» теорій змови та фейкових новин?

  4. Яким має бути апокаліпсис на думку різних релігійних громад?

На ці та багато інших значущих питань прагне знайти відповідь відомий британський історик Ніл Фергюсон. Він намагається донести до читача, що найбільші катастрофи людства починалися з брехні. Видання сподобається кожному, хто відчуває недостатньо впевненості у пандемічному світі та прагне зрозуміти, яка роль політики у появі та результаті катастроф.

Серед книжок про Чорнобильську аварію заслуговує уваги “Спів Божої пташки”, автором якої є Василь Шкляр. В її основі доля чоловіка, який за день до катастрофи пішов з роботи та став на шлях непідлеглого митця. Але чи можливо звільнитися від минулого або втекти від самотності чи втраченого кохання? Головний герой розгублений серед життєвих перипетій зустрів на шляху незвичайну жінку. І їй вдається вилікувати його душу та повернути бажання жити. Та так продовжується недовго, а лише до чергового випробування долі.

Ще одна книга, у який висвітлюється Чорнобиль історія ядерної катастрофи – Квіти біля четвертого”, Катерини Міхаліциної. Це щемка історія, яку розповідає старенька бабуся своїй онуці. Колись у 1986 році їй довелося залишити улюблене мальовниче Полісся з квітучими лугами та назавжди отримати тавро «чорнобильська».чорнобиль історія ядерної катастрофи

Чорнобиль у літературі – для чого читати такі книжки?

Багато років реальні факти щодо Чорнобильської катастрофи вдало приховувалися державною владою. На основі спогадів очевидців, зрозуміло, що навіть у день аварії людям не донесли справжню серйозність вибуху. Мешканців міста лише попросили взяти найнеобхідніші речі та тимчасово евакуюватися (на декілька днів). Люди залишали свої домівки, плануючи повернутись туди максимум через тиждень, але тому не судилося збутися. Зона відчуження і досі вважається непридатною для життя.

Видання про аварію на Чорнобильській АЕС допомагають читачеві переосмислити те, що відбулося насправді. Лише сучасні покоління вже розуміють, що фатальною помилкою у 1986 році була брехня. Здавалося б, що досвід має навчити, але схожа ситуація сталася у період коронавірусної пандемії. Адже державна влада Китаю приховала від світової громади справжню небезпеку, яку несе людям коронавірус.

Купити книжки про Чорнобиль дешево

Щоб замовити книжки про Чорнобильську катастрофу за доступною ціною, а також видання про інші події, які увійшли в історію, слід завітати до інтернет-магазину Сенс. У зручному каталозі представлені видання без радянської цензури, які висвітлюють реальні події аварії в Чорнобилі. Автори доклали зусиль, щоб відобразити минуле реалістично та правдиво. Адже ні для кого не секрет, що раніше влада не допускала розголошення фактів щодо катастрофи на АЕС. Запропоновані видання сповнені об’єктивністю – вони дозволяють оцінити масштаби Чорнобильської трагедії та зробити правильні висновки, щоб ця помилка ніколи не повторилася.

Купити книги про Чорнобиль недорого можна за допомогою кошику на сайті або, звернувшись до продавця-консультанта за телефоном. В магазині передбачені варіативні способи оплати. Покупцям доступна доставка у Львів, Київ, Івано-Франківськ, Тернопіль, Луцьк, Рівне, Вінницю та інші міста України за вартістю, встановленою компанією-перевізником.