Виокремити найкращі книги 21 століття складно, бо пройшло лише близько двох десятків років, а попереду – більша частина. Однак, вже зараз виокремлюються письменники, які зможуть прославитися на сотні років. Пропонуємо зупинитися на творчості деяких з них та розглянути їх напрацювання.

Популярні теми у книгах 21 століття

Сьогодні є багато актуальних тем, які наштовхують сучасних авторів на створення нових шедеврів. Сучасний літературний процес відрізняється такими основними тенденціями: найкращі книги 21 століття

 • перехід до нових форм відображення дійсності;

 • розгляд проблеми вибору та права на самостійне існування нації;

 • поява новітніх форм художнього мислення;

 • підвищення значущості українського слова в становленні державності.

На окрему увагу заслуговує бізнес література, у якій розглядаються основні правила з успішного ведення власної справи. Ділові видання допомагають починаючим підприємцям застосувати перевірені практики для одержання максимального прибутку. Чимало творів для дітей також отримали звання кращі книги 21 століття. Цікаві оповідання у супроводі тематичних зображень привертають увагу дітлахів відповідного віку.

ТОП книг 21 століття, які заслуговують на увагу читачів

Щоб провести дозвілля цікаво та з користю, розглянемо, які найкращі книги були написані у 21 столітті. У цьому переліку топові видання, що варто почитати хоча б раз у житті:

 1. Друзі, коханки й велика халепа, Метью Перрі. Це мемуари, у яких автор викладає власну історію життя. Він захоплено розповідає про поразки та перемоги, що довелося йому пережити. Складні спогади та невиправдані сподівання переплітаються у непередбачуваному та захоплюючому творі.

 2. Дофамінове покоління, Анна Лембке. У цій книзі розглядається актуальна проблема молоді – залежність від соцмереж, перегляду телебачення, фастфудів, солодощів та азартних ігор. Ці спокуси переслідують людей на кожному кроці, і перед ними важко встояти. Це видання дасть дієві поради, як впоратися з дофаміновою залежністю та знайти щастя в повсякденних речах.

 3. Атоми й попіл: глобальна історія ядерних катастроф, Сергій Плохій. Історичне видання, у якому автором розглянуті найпотужніші ядерні катастрофи. Руйнівна сила атома або як варто жити, щоб мінімізувати тяжкі наслідки.кращі книги 21 століття

 4. Велика книга про тварин, Анна Казаліс. Сторінками цієї книги дитина зможе вирушити у навколосвітню подорож, де їй випаде нагода познайомитися ближче з дивовижним світом тварин. Видання прикрашене ілюстраціями, зображеними у найменших дрібничках.

 5. Лабіринти, Роман Черковський. В оповіданнях автора розглянути найактуальніші теми сьогодення – свобода та самотність, відчай та смерть, вміння чинити опір повсякденним проблемам. Герої книги займаються пошуком сенсу життя, мужньо проходячи свій шлях крізь віру та порожнечу.

 6. Лісові хлопці. Проза про УПА, Тонюк Антось, Галина Максимів. З цього видання можна дізнатися, чому насправді тікали в ліс повстанці. Читачу відкриваються реалії того часу з переслідуванням, допитами, нерівними боями та сибірськими таборами.

 7. Корсо, Поліна Кулакова. Цікава розповідь у стилі детективу про милу та доброзичливу дівчинку, яка одного дня познайомилися з таємничим псом. Через це все почало йти шкереберть, включаючи кохання, кар’єру, родинні стосунки. Читачеві доведеться розслідувати, куди зникла подруга головної героїні, коли у місті діє серійний вбивця.

 8. Сон Короля, Галина Матвєєва. Головний персонаж художнього творю мріє про письменницьку діяльність. Він знаходиться у постійному пошуку музи та теми. Однак, ціла купа труднощів стає на заваді його творчій кар’єрі.

 9. Той божевільний рік, Євгенія Кононенко. Складний, але водночас цікавий та захоплюючий роман про життя самої авторки. На початку війни в Україні вона перебувала у Києві, і лише через два місяці потому наважилася залишити рідне місто та поїхати з невиліковно хворою донькою до іншої країни.

топ книг 21 століттяЦе лише невелика добірка видань 21 століття, які заслуговують на увагу читачів. Кожна книга має свої зерна істини, які письменники намагаються донести читацькій аудиторії. Час проведений за читанням розглянутих книжок точно пройде з користю.

Чому книги 21 століття варті уваги?

Користь читання літератури переоцінити важко. Книги вчать читача людських цінностей. У них розглядаються ключові історичні питання, які актуальні для сучасного світу. Письменники сміливо розкривають найболючіші теми для суспільства, діляться корисними порадами та досвідом, допомагають подолати складні життєві етапи.

В інтернет-магазині Сенс можна замовити найкращі книги 21 століття з урахуванням власних інтересів. В асортименті є художня доросла та дитяча література, видання про психологію, економіку та планування, іноземні твори. Повний асортимент видань з наведенням актуальної вартості можна побачити в електронному каталозі. Фільтри дозволяють сортувати книги за популярністю, чи ціною (від дешевшої), що дуже зручно. За потреби можна звернутися до онлайн-консультанта, який допоможе з вибором потрібної книги. Покупці можуть недорого купити кращі видання з доставкою у Львів, Київ, Івано-Франківськ, Тернопіль, Луцьк, Рівне, Вінницю та інші міста України.