Не кожна пересічна людина замислюється над тим, як написати книгу, щоб вона мала захопливий сюжет та викликала захват у читачів. Вважається, що автором цікавої історії може стати тільки хтось особливий. Насправді щоб написати власну книгу, потрібно мати чималий багаж знань, вміти влучно формулювати свої думки на папері та виявляти чималу терплячість. Дамо дієві поради про те, як написати свою книгу, щоб викликати інтерес у читачів. На додачу можна почитати видання “Сторітелінг для очей, вух та серця” (Марк Лівін), яка буде корисною для письменників, копірайтерів, журналістів.
Визначення теми книги
Вирішивши займатися літературною діяльністю, в першу чергу слід визначитися, про що написати книгу. Потрібно розуміти, для чого пишеться твір та що він має донести читачеві. Безсумнівно, є й такі люди, які прагнуть опублікувати своє оповідання тільки для того, що здобути популярність та стати видатними. На щастя, таких меншість. Авторам спеціалізованої літератури варто знайти тему, яка захоплюватиме їх та в якій вони зможуть добре орієнтуватися.
Якщо ви не знаєте, про що написати книгу, є сенс викласти у ній мудрість поколінь або видати збірник порад від батьків, які допомогли стати успішним вам самим. Має попит література, яка передає читачам власний досвід автора. Влучна ідея для теми книги – вигадана історія про минуле, теперішнє чи майбутнє. Політ фантазії у такому випадку необмежений. Якщо тема буде близька авторові та написана доступною мовою, вона обов’язково знайде свою читацьку аудиторію.
Розробка сюжету та структури
Якщо з темою книги вже визначилися, час переходити до розробки сюжету. Більшість письменників знають, що перед тим як написати власну книгу, варто відповідально поставитися до розробки плану. Це полегшить процес написання твору та допоможе створити цілісну картинку в уяві читача. Не завадить почитати видання “Як писали класики”, у якому згадані видатні літературні діячі.
Знаючи, як правильно написати книгу, кожен автор зможе опублікувати гідне дітище. План майбутнього твору може виглядати по-різному. Найчастіше зустрічаються такі варіанти:
- Звичайна послідовність пунктів подібно змісту, яку звикли бачити на початку кожної книги.
- Карта думок, у якій автор робить власні позначки стосовно сюжетного наповнення.
- Послідовність подій, коли письменник записує заплановані пригоди головних героїв.
Якщо ще не визначилися з точним планом, можна почати з ідей, що з’являються у думках. Зручно зробити це на окремих картках. Потім зроблені записи можна буде зібрати в цілісну картину. Також корисно робити невеличкі довідки, у яких будуть охарактеризовані головні персонажі. Це дозволить зробити героїв більш реалістичними, з індивідуальними рисами характеру.
Техніка написання та стиль
Напевно, кожен з перспективних письменників цікавився питанням, скільки можна заробити написавши книгу. Це питання надзвичайно актуальне для кожного початківця. Відповідь на нього залежить від змісту написаного видання та актуальності обраної теми. Важливо не просто видати написаний текст, а опублікувати цікаву та захопливу розповідь, створену натхненням.
Сідаючи за написання книги, потрібно визначити її стиль. Це залежить від того, для кого буде призначена дана література. Стильові особливості кожного видання індивідуальні. І якщо ви добре знаєте, як написати книгу для підлітків, немає гарантії, що ті ж прийоми спрацюють при виданні дорослого твору.
В залежності від призначення розрізняють такі стилі текстів:
- науковий;
- публіцистичний;
- художній;
- розмовний тощо.
Перед тим, як написати книгу фантастику, варто поміркувати над сюжетом та головними героями. В цьому жанрі важливий захопливий сюжет та несподіване закінчення. Саме ці два фактори утримуватимуть увагу читача аж до останньої сторінки.
Редагування та перегляд видання
Буває таке, що авторка написала книгу що робити далі? Перед тим як звернутися до видавництва, потрібно уважно перечитати написаний матеріал та зробити необхідні коригування. Редагування книги є важливим етапом на шляху від творчого задуму до публікації. Дізнатися про те, як створювати популярну літературу, варто прочитати “Сторітелінг, який не залишає байдужим” (Кіндра Хол).
Наступний крок, перш ніж дізнаєтеся, як заробити написавши книгу, пов’язаний з пошуком відповідного видавництва. Потрібно подати рукопис редактору на перегляд та рецензування. Якщо твір схвалений, далі йде його редагування та створення дизайну обкладинки. Коли всі ці питання узгоджені, можна переходити до друку. Тепер вам відомо, як написати книгу про своє життя чи на іншу тематику, а тепер дізнаємося, де купити вже опубліковані видання.
Великий вибір літератури представлений в інтернет-магазині Сенс, включаючи книгу “Пиши” (Таіс Золотковська) для майбутніх письменників. Відвідувачі онлайн-книгарні мають можливість недорого замовити нон-фікшн книги, художню літературу, чи книги для дітей за доступною ціною. Покупцям забезпечується дешева та своєчасна доставка у Львів, Київ, Івано-Франківськ, Тернопіль, Луцьк, Рівне, Вінницю та інші міста України. Вартість видань представлена в електронному каталозі. До кожної книги наведено опис із вказівкою видавництва, року видання та кількості сторінок.