Читання – чудовий та дієвий спосіб, як позбутися стресу та відволіктися від повсякденних справ. Заглиблюючись у цікаву книгу, ми мимоволі забуваємо про повсякденні справи та зливаємося з життям персонажів. Для деяких людей читання є своєрідним ритуалом, що допомагає створити атмосферу відпочинку без стресів та напруження.

Чи варто читати книжки у стресі?

книги для зняття стресуНауковці помітили, що читання позитивно впливає на нервову систему людини. Були відзначені такі зміни в організмі:

 • зменшення рівня стресу: книги для зняття стресу зменшують кількість кортизолу в крові, сприяючи ліпшому відпочинку;
 • нормалізація сну: щоденне читання літератури перед сном розслаблює мозок та готує його до спокійного засипання;
 • усунення тривожних станів: розум поступово заспокоюється, покращується пам’ять та поліпшуються когнітивні здібності;
 • зростання емоційного інтелекту: книги розширюють кругозір людини, допомагаючи мислити ширше та адекватно сприймати різні точки зору;
 • розвиток творчих навичок та уяви: книги проти стресу в різних жанрах підштовхують читача уявляти описані ситуації та креативно мислити.

Найкраща книга від стресу – це та, яка дозволяє повністю абстрагуватися від проблем з повсякденного життя. Сучасні автори публікують різноманітні видання, які дозволяють покращити психічне здоров’я, позбутися від страхів та усунути симптоми тривожності.

Книги про те, як позбутися стресу – вибір з урахуванням емоційного стану

Знаючи, як позбутися стресу за допомогою книг, стає простіше та легше жити. При виборі літератури варто враховувати інтереси та емоційний стан. Виділяють такі типи книг, які можна використовувати для розслаблення:

 1. Про подорожі та природу.
 2. Науково-популярні видання про космос.
 3. Прозаїчні та поетичні твори, написані у спокійному проникливому стилі.
 4. Книги для саморозвитку.
 5. Фентезі про чарівні світи із щасливою кінцівкою.

Популярна та ефективна книга від стресу та тривоги написана Танею Пітерсон. Це «101 спосіб впоратися з тривогою, страхом і панічними атаками». Вона допомагає вибратися з депресивного стану та стати на шлях до щасливого життя. У виданні розглянуті популярні методики, які можна використовувати для усунення нав’язливих страхів та пригнічених станів.

Варте уваги й видання «Зберігайте спокій», написане Ніком Трентоном. Автор – фахівець у галузі психології. Він надає дієві поради щодо того, як подолати стрес та зібрати хаотичні думки в купу. Більшість з тих, хто прочитав цю книжку, були раді позбавленню від постійно пітніючих долонь, тремтячих рук та панічних атак.

Гідне видання, що ефективне під час боротьби з тривогами та страхами – «Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією», Володимира Станчишина. Це видання присвячено боротьбі з фобіями, психічними розладами та депресією. Від усіх нав’язливих станів книжка позбавити не може, але навчить як жити в такому середовищі та отримувати задоволення.

Техніки читання для релаксації

книга від стресу та тривогиКожна людина звикла використовувати власні способи зняття стресу. Для тих, хто звик відпочивати за читанням улюбленої книжки, варто дізнатися про техніки читання. Дотримання певних правил дозволяє зробити відпочинок якіснішим та суттєво покращити емоційний стан, позбавляючи від пригнічення.

Серед популярних технік читання варто назвати наступні:

 • перед сном: знімає напруження та покращує якість сну;
 • на свіжому повітрі: підсилює ефект релаксації шляхом надходження до організму свіжого повітря;
 • медитативна: повільне та уважне читання кожного слова з глибоким поглибленням в контекст написаного;
 • аудіокниги: прослуховування роману дає відпочинок для зору та забезпечує додаткову зручність;
 • зонування: можна створити для читання окреме місце в будинку, де буде комфортно та затишно;
 • цікаві видання: слід віддавати перевагу виданням, які викликають інтерес та захоплення.

Читачі можуть використовувати одну або декілька із перерахованих технік. Варто експериментувати з різними варіантами, щоб знайти оптимальний для себе.

Купити кращі книги про звільнення від стресу в житті можна недорого в інтернет-магазині Сенс. В асортименті є багато художньої та прикладної літератури, нонфікшн та книг про психологію, які допомагають у боротьбі з тривожними станами та нервозністю. Дослідження підтверджують, що регулярне читання є ефективним способом, який дозволяє позбутися від стресу та покращити стан здоров’я.

Щоб замовити бажані книжки, можна скористатися кошиком на сайті магазину або зв’язатися з менеджером за вказаними телефонами. Актуальну вартість видань можна переглянути в електронному каталозі. На сайті вказані лише актуальні ціни, що регулярно оновлюються співробітниками відділу продажів. Покупцям забезпечується своєчасна та дешева доставка у Львів, Київ, Івано-Франківськ, Тернопіль, Луцьк, Рівне, Вінницю та інші міста України.