Дитяча література чинить значний вплив на розвиток юного покоління, допомагаючи у формуванні особистості. Читання розвиває мовлення та збагачує словниковий запас. Дитячі письменники публікують різні цікаві видання, які дорослі або діти можуть читати самостійно, покращуючи мовні навички. Неймовірні історії з фантастичними героями розвивають увагу дитини, вчать уявляти та вигадувати незвичайні ситуації. Зарубіжні та українські дитячі письменники наділяють своїх персонажів емоціями та почуттями, чому також навчають і юних читачів.

Класика дитячої літератури

зарубіжні дитячі письменникиКласичні твори для дітей захоплюють читачів з різних куточків планети. Відомі дитячі письменники подарували світу такі книги:

 1. Аліса в країні чудес. Аліса в Задзеркаллі”: розповідь про пригоди дівчинки, яка опинилася у дивовижному світі, наповненому пригодами.
 2. Чарлі і шоколадна фабрика”: оповідання з малим хлопчиком у головній ролі – з ним трапилася неймовірна історія, здатна захопити не тільки дітей, але й дорослих.
 3. Маленький принц”: захоплююча казка, які показує читачам значущість справжньої дружби, цінність життя та біль втрати.
 4. Гаррі Поттер”: світовий бестселер, який підкорив серця мільйонів читачів серед дитячої, підліткової та дорослої аудиторії, про хлопчика-чарівника, на ім'я Гаррі.
 5. Мауглі”: історія про дитину, якій довелося рости у дикій природі серед тварин.

Це лише мала частина видань, що належать до дитячої класики. Цікаве та захоплююче чтиво залишає глибокий слід у дитячих серцях. Такі історії не забуваються. Вони прищеплюють дітям цінності життя, розвивають уявлення та мотивують до подальшого читання.

Відомі сучасні дитячі письменники

Письменники сьогодення також не стоять осторонь. Їх авторству належать не менш талановиті твори з глибоким змістом. Серед сучасних авторів слід згадати такі імена:українські дитячі письменники

 • Джеффі Кінні;
 • Дж. К. Роулінг;
 • Ренді Пауш;
 • Джеффрі Браун;
 • Рік Ріордан;.

Відомі українські дитячі письменники це:

 • Андрій Бачинський;
 • Олександр Гаврош;
 • Олександр Дерманський;
 • Галина Малик;
 • Галина Глодзь. 

Це далеко не повний перелік найкращих дитячих письменників наших днів. Є багато інших авторів, які старанно працюють над створенням чарівних казок та неймовірних історій. Такі видання здатні надихати, навчати та розважати юних читачів.

Види літературних жанрів для дітей

дитячі письменники у жанрі детективуУ дитячій літературі виділяють різноманітні жанри, які класифікують за тематикою. Вони задовольняють інтереси читачів різного віку. До розповсюджених літературних жанрів належать:

 • казки: до цієї категорії відносять народні оповідання та сучасні твори, в основі яких моральні на повчальні аспекти;
 • фентезі: включають історії з магічними сюжетами, фантастичними створіннями та надзвичайними світами;
 • пригоди: романи, у яких головні герої подорожують у вигаданому чи реальному світі;
 • драма: видання, що вчать юне покоління життєвому досвіду на прикладі тяжких ситуацій та конфліктів;
 • поезія: напрямок, у якому проявляють свої здібності українські дитячі поети – вони пишуть віршовані казки та публікують ліричні твори;
 • видання для найменших: кольорові книжки з ілюстраціями, що призначені для розвитку малюків.

Окреме місце займають дитячі письменники у жанрі детективу. В них юному читачеві доводиться розслідувати та розв’язувати кримінальні справи. Читаючи детективні історії, які написані сучасними зарубіжними дитячими письменниками, можна навчитися аналізу та швидкому розв’язанню логічних загадок.

Роль дитячої літератури у розвитку дітей

дитячі письменникиВітчизняні та зарубіжні дитячі письменники пишуть талановиті твори, які відіграють важливу роль у розвитку дитячої особистості. Дитяча література чинить вплив на соціально-емоційні аспекти життя, формує цінності та погляди. В кожній захоплюючій казці є свій глибокий зміст, який виховує в дитині соціальні навички, прищеплює любов до читання, розвиває уяву та креативність.

Книги для дітей є своєрідною розвагою, засобом релаксації та способом відпочинку. Регулярне читання сприяє розвитку мозкової активності, вчить мислити абстрактно, тренує пам’ять. Завдяки повчальним історіям формуються духовні риси у дитини, зокрема доброта, співчуття, хоробрість, чуйність, милосердя. Мова дитини збагачується новими словами та зворотами, зростає об’єм словникового запасу. Книжки для малюків є не менш корисними. Чи є приємніший момент, коли близька людина знаходиться поряд та знайомить дітлахів з книжковим світом.

Українські дитячі письменники та їх твори подобаються як дітям, так і їх батькам. Купити такі книги можна недорого в інтернет-магазині Сенс. На сайті вся література зручно посортована, наприклад, є категорії де представлені книги від 0 до 3 років, від 3 до 6, від 6 до 10 та від 10 до 14 років. 

Ми організовуємо дешеву доставку у Львів, Київ, Івано-Франківськ, Тернопіль, Луцьк, Рівне, Вінницю та інші міста України. Замовити товар можна, не виходячи з дому, а залишивши заявку на сайті магазину. Актуальна вартість видань наведена в електронному каталозі. Також ціну товару можна дізнатися за телефоном, вказаним у розділі з контактною інформацією.