книги на реальних подіяхВибираючи, що почитати, багато людей зупиняються на жанрі книги на реальних подіях. Це досить хвилююче поринати в сюжет і розуміти, що це не художня вигадка, а чиясь реальна життєва історія. Інколи це просто цікавий роман зі щемливим сценарієм, а деколи повноцінний документальний матеріал, який дозволяє дізнатися більше про певні історичні події. Наскільки правдивими є такі книги, як їх створюють та які тематики переважають у цьому жанрі?

Наскільки правдивими й точними є книги на реальних подіях?

Ніхто не може достеменно сказати, чи правдивими та об’єктивними є факти описані у тій чи іншій книзі. Досить часто, думки автора, який був споглядачем певних ситуацій, можуть не збігатися з думками тих, хто проживав все на собі та перебував у центрі подій.

Інколи сюжет трішки прикрашають, для того, щоб розбавити сухі факти правоохоронців та журналістські розслідування. Таким чином автори хочуть втримати читача, зробити книгу більш читабельною та цікавішою.

Є й досить реалістичні книги, наприклад, мемуари, де автор наче в особистому щоденнику описує в книзі всі свої переживання, все що з ним траплялося і що він переживав в той чи інший період життя.

В будь-якому випадку книги написані на реальних подіях — це точно не вигадка, а те, що колись дійсно відбувалося. Просто інтерпретація та сприйняття однієї й тієї ж події у кожного може бути різною.

Різноманітність тематик цього жанру та приклади книг

Здебільшого в таких книгах зачіпають наступні теми:

  1. Війна: дуже багато літератури саме про різноманітні події, які відбувалися під час Другої світової війни, а тепер й російсько-української. Це як книги про окремі людські долі, історії людей, які перебували в окупації або полоні. Так і загалом розповіді про ці події в рамках, наприклад, одного міста. Хорошим прикладом є книга Бій за Київ”, Сергія Руденка. В сюжеті йдеться про початок повномасштабного вторгнення та оборону столиці й характер її захисників. Для написання цього твору було проведено масштабне журналістське розслідування. Ще одним прикладом виступає приголомшлива книга Подорож Цильки”, автор Гізер Морріс. Головна героїня шістнадцятирічна дівчина, яка потрапила в концтабір Аушвіц. Потім її за звинувачення у колаборанстві відправляють у Сибір. Книга важка, моментами може довести до сліз, адже описує дійсно складну історію життя молодої жінки.
  2. Мемуари, біографії та особисті історії: це розповіді від першого лиця про власний досвід проживання різних життєвих ситуацій. Гарним прикладом є робота У розрідженому повітрі, автора Джона Кракауера. В ній досвідчений альпініст розповідає про нелегке сходження на Еверест, яке відбулося у 1996 році та закінчилося фатально для деяких учасників групи. Ще один яскравий приклад мемуарів книга Принца Гаррі Запасний. Мемуари принца Гаррі. В ній Гаррі відверто розповідає про своє дитинство, про зустріч з Меган, про відмову від королівських регалій та ділиться багатьма особистими переживаннями.
  3. Кримінал та детективи: сюжет таких книг крутиться довкола кримінальних історій, які колись траплялися. Зазвичай до написання книги залучені криміналісти, які діляться деталями злочинів та психологи, які аналізують головних персонажів. Як приклад, можна навести книгуТаємнича історія Біллі Міллігана, автор Деніел Кіз. В ній йдеться про чоловіка, якого звинувачують у зґвалтуваннях жінок та інших злочинах, а він впевнений, що не робив цього. Психіатри не можуть зрозуміти, чи хворий чоловік, чи гарно прикидається, а поліція не може до кінця розкрити злочини, які продовжують ставатися.

Ще одна тема, яка також зустрічається у цьому жанрі — це соціальні проблеми. Наприклад, расизм, бідність, політичні та релігійні аспекти і їх вплив на окремих персонажів.

Як створюються книги про реальні події?

Процес створення літератури даного жанру включає одразу декілька етапів, якщо це не мемуари написані від першого лиця. Зазвичай все виглядає так:

  • Дослідницька робота: здебільшого мова про журналістські розслідування, збираються історичні факти, архівні дані, шукаються ймовірні свідки історії тощо;
  • розробка сценарію: далі продумується сценарій, створюються персонажі;
  • робота над емоційним аспектом: автори додають аналіз експертів, які аналізують мету вчинків тих чи інших персонажів, чому так сталося, чи можна було цього уникнути тощо.

Купити книги засновані на реальній історії за недорогою ціною можна у нашому інтернет-магазині Сенс. Знайти потрібний твір легко завдяки зручним фільтрам. Також, книги можна сортувати за популярністю, чи від дешевшої вартості. Мешканці й гості Києва можуть почитати будь-який посібник у затишній книгарні-кав’ярні. Всі інші мають змогу замовити швидку доставку продукції у Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Луцьк, Рівне, Вінницю та інші міста України.