Користь читання для кожної людини переоцінити неможливо. Воно сприяє інтелектуальному, професійному і моральному зростанню особистості. Щоб все це реалізувати, потрібно знати, як правильно читати, щоб інформація засвоювалась та запам’ятовувалась. Людина, яка прагне розвиватися та бути успішною, постійно оновлює власну базу знань. І, безперечно, їх головне джерело, це книги. Вони є найдоступнішим матеріалом та не потребують від читача чогось надзвичайного. Достатньо знати, як правильно читати книги та правильно підібрати літературу.

Методи ефективного читання книг

як правильно читати книгиЧитати будь-яку книгу потрібно з повним розумінням її сюжету. Щоб освоїти таку навичку, варто дотримуватися ефективних методів:

 • читати лише ті книжки, які подобаються: читання нав’язаної кимось літератури, наприклад, про психологію, аже це сьогодні модно, навряд чи принесе користь – це лише насилля над собою та даремна витрата часу;
 • виділяти на читання час: не слід чекати, доки з’явиться вільна хвилина на дозвілля за книгою – потрібно самостійно виділити певну кількість часу на це заняття;
 • не відволікатися на сторонні предмети: важлива концентрація уваги на засвоєнні інформації зі сторінок обраного видання;
 • сприймати літературу не лише як джерело нових знань, але і як вид активності, під час якого тренується мозок та здобуваються навички читання;
 • перетворити читання у корисну звичку, яка допоможе розвиватися як особистість;
 • опановувати швидкочитання: воно дозволить засвоювати більшу кількість інформаційного матеріалу за коротший проміжок часу;
 • використовувати під час читання блокнот: у ньому потрібно робити нотатки з основними тезами, ідеями та цитатами;
 • сполучати різні стилі: краще читати книги з різних стильових напрямках та жанрах, щоб вони не наскучили.

Швидко прочитати книгу можна тільки у тому випадку, якщо вона викликатиме зацікавлення. Не варто читати, коли нудно та не цікаво. Життя і так надто коротке, щоб витрачати неоціненний час на літературу, що не викликає справжнього захоплення. При виборі книжок можна використовувати «правило 50», запропонований американським критиком. Він радить прочитати 50 перших сторінок з обраного видання і прийняти рішення щодо того, чи варто дочитувати до кінця.

Немає точного визначення, скільки потрібно читати в день. Кожен обирає для себе комфортну кількість сторінок. У такому випадку перемагає якість, а не швидкість. Набагато краще сконцентруватися на тому, щоб щоденний час на читання книжок у середньому складав 25-30 хвилин. Цього достатньо для того, щоб опанувати навчальні методи зі швидкого читання та зрозуміти зміст прочитаного матеріалу.

Як правильно читати, щоб зрозуміти й запам’ятати прочитане

як читати книгиРегулярне читання книг приносить безумовну користь розумовій діяльності людини. Досить швидко можна помітити такі позитивні зрушення:

 1. Покращення пам’яті.
 2. Підвищення творчого потенціалу.
 3. Стимулювання розуму.
 4. Розширення словникового запасу.
 5. Зростання рівня інтелекту.

Поради про те, як правильно читати книжку, часто містять інформацію про важливість запам’ятовування. Однак, просто пам’ятати зміст прочитаного недостатньо. Важливо, щоб читач міг розуміти суть тексту. Це дозволить сформувати цілісну картинку щодо сюжетної лінії, якою пронизана книжка. Запам’ятовувати інформацію набагато простіше, коли читання приносить задоволення. У такому випадку читач зацікавлений у тому, щоб заглибитися у зміст видання та почерпнути з нього максимум корисної інформації. Таке цілеспрямоване читання сприяє кращому запам’ятовуванню, і одночасно тренує пам’ять.

Швидкочитання: поради з вибору правильного темпу

За улюбленою книгою кожен обирає зручний темп читання. Але це доцільно тільки у тому випадку, коли видання читається у вільний час, для задоволення. Якщо мова йде про навчання, чи книги про бізнес, де потрібно взаємодіяти зі значними інформаційними потоками, то навичка швидкочитання є дуже цінною. Він допомагає зекономити свій час за умови максимального розуміння прочитаного матеріалу.

У пошуках відповіді на питання, чому книжки читають по різному, науковці дійшли висновку, що чим більше слів за хвилину читає людина, тим краще її успішність. Тим, хто вдається в питання, як читати книги швидко, скоріш за все буде цікаво дізнатися про головний критерій цього уміння. Найголовніше – це зрозуміти суть тексту та запам’ятати його ключові тези.

Знаючи, як правильно читати книгу, потрібно дізнатися й про те, де придбати корисну та цікаву літературу. Сьогодні зробити це досить легко, наприклад, оформивши замовлення в нашому інтернет-магазині. У книгарні Сенс є багато видань від різних авторів та видавництв з високими рейтингами. Художня література, енциклопедії, книги для саморозвитку та багато іншого. За необхідності можна звернутися до онлайн-консультанта, який із задоволенням допоможе обрати цікаву книжку та здійснити покупку. Магазин забезпечує покупцям своєчасну доставку у Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Київ та інші міста України.