Самооцінка людини пов’язана з її думками та переконаннями про неї саму. Кожен по-різному сприймає свої здібності та таланти. У деяких завищена самооцінка, в інших – занижена. В житті кожної людини трапляються такі періоди, коли їй складно рухатися вперед, і тому до її думок закрадаються сумніви. Вона не впевнена в тому, що зможе досягти бажаного результату. Через це пропонуємо розглянути дієві методи, як підвищити самооцінку та набути впевненості у собі.

Чому важливо бути впевненим у собі?

як підвищити самооцінкуВпевненість у власних силах впливає на різні сфери життя. Треба бути впевненим у собі, і на це є ряд вагомих причин:

 • покращення здоров’я: впевнені у собі люди менше відчувають стрес та тривогу, що спричиняють багато серйозних захворювань;
 • розвиток особистості: впевненим людям властива рішучість – вони мають вагомі стимули, щоб розвиватися та досягати поставлених цілей;
 • поліпшення стосунків: впевненість у власних переконаннях дозволяє людині вільно виражати свої думки та почуття, які є ключем для побудови здорових відносин;
 • кар’єрне зростання: впевнені люди не бояться відповідальності, а, навпаки, проявляють ініціативу, коли цього вимагають обставини;
 • задоволеність життям: впевненість допомагає віднайти баланс між кар’єрою та особистим життям, щоб відчувати себе щасливішим;
 • подолання труднощів: впевнені люди не пасують перед перешкодами, а мужньо їх долають, знаходячись на позитиві за будь-яких умов.

Є ефективні методи, як підняти свою самооцінку та стати успішною людиною. Впевненість у собі допомагає долати перешкоди, будувати здорові стосунки та сприяє особистому зростанню.

Розповсюджені причини низької самооцінки: ефективні способи боротьби

Насправді спричинити занижену самооцінку може безліч факторів. Найбільш розповсюджені серед них перерахуємо у списку нижче:

 • негативний досвід, отриманий у дитинстві;
 • недостатній рівень самоповаги;
 • постійне порівняння власних успіхів та невдач з іншими;
 • безпідставні страх та тривога;
 • слабка віра у власні сили;
 • уникнення складних викликів;
 • негативний вплив зовнішніх факторів;
 • складні стосунки з оточуючими;
 • песимістичні думки щодо майбутнього.

Перераховані вище аспекти мають негативний вплив на рівень самооцінки. У цьому випадку допоможуть книги про впевненість в собі. В них є багато цінних порад для того, щоб впевнено крокувати по життєвому шляху.

Як боротися з низькою самооцінкою?

Наведемо декілька важливих порад, які підвищити самооцінку жінці або чоловікові та досягати бажаного:книги про впевненість в собі

 1. Формування позитивного типу мислення.
 2. Задання реальних цілей та їх реалізація.
 3. Піклування про стан здоров’я.
 4. Адекватна оцінка власних досягнень.
 5. Заняття справами до душі.
 6. Компліменти та слова похвали.
 7. Допомога близьким людям.
 8. Коригування уявлень про себе.
 9. Відмова від жорсткої самокритики.

Щоб набути впевненості у собі, слід відмовитися від ідеї досконалості. Потрібно розуміти той факт, що у світі не буває ідеальних людей. Досконалість є вигаданим поняттям, нав’язаним суспільством. Людина може втратити багато часу, щоб стати ідеальною, але так і не досягне цього стану. Потрібно радіти навіть найменшим своїм успіхам. Це не тільки поліпшить якість власного життя, а й дозволить відчувати ще більше задоволення від повсякденних приємних дрібниць. Не можна порівнювати себе з іншими. Це ще більше знижує самооцінку. Порівняння допустиме лише з самим собою, а точніше тим, ким ми були вчора.

Корисні книги для підвищення впевненості у собі

Пропонуємо вашій увазі книги про самооцінку, які вже допомогли багатьом людям стати успішнішими та щасливішими. Така література заслуговує на увагу. Підтвердженням цьому є життєвий досвід людей, які вже використовували книги для впевненості в собі у процесі саморозвитку. До таких видань належать:

 1. Впевненість в собі: інструкція з використання. Марі-Жозе Одерсе: розповідає про те, як почувати себе комфортно наодинці з собою та в соціумі.
 2. Відвага кличе. Доля допомагає хоробрим. Голідей Р: демонструє, як звичайні людини здійснюють надзвичайні вчинки.
 3. Сила жалю. Деніел Пінк: доводить читачеві, що у житті неможливо ні про що не шкодувати, і що навіть жаль допомагає рухатися вперед.
 4. Мистецтво неможливого. Посібник із досягнення неймовірних цілей: вміщує секрети відомих діячів, яким вдалося втілити в життя свої найсміливіші наміри.

Книга для підняття самооцінки на прикладі інших людей доводить, що нічого неможливого не буває. Щоправда, на все свій час. Є цілі, яких можна досягти швидше. Проте в жодному разі не можна здаватися, бо в такому разі навряд чи відчуватимеш себе щасливішим. Варто розуміти, що не кожна людина від народження впевнена в собі. Багато хто набуває це вміння протягом життя. Зробити це якнайшвидше можливо, якщо читати літературу про те, як підвищити впевненість в собі.