Самооцінка людини пов’язана з її думками та переконаннями про неї саму. Кожен по-різному сприймає свої здібності та таланти. У деяких завищена самооцінка, в інших – занижена. В житті кожної людини трапляються такі періоди, коли їй складно рухатися вперед, і тому до її думок закрадаються сумніви. Вона не впевнена в тому, що зможе досягти бажаного результату. Через це пропонуємо розглянути дієві методи, як підвищити самооцінку та набути впевненості у собі.
Чому важливо бути впевненим у собі?
Впевненість у власних силах впливає на різні сфери життя. Треба бути впевненим у собі, і на це є ряд вагомих причин:
- покращення здоров’я: впевнені у собі люди менше відчувають стрес та тривогу, що спричиняють багато серйозних захворювань;
- розвиток особистості: впевненим людям властива рішучість – вони мають вагомі стимули, щоб розвиватися та досягати поставлених цілей;
- поліпшення стосунків: впевненість у власних переконаннях дозволяє людині вільно виражати свої думки та почуття, які є ключем для побудови здорових відносин;
- кар’єрне зростання: впевнені люди не бояться відповідальності, а, навпаки, проявляють ініціативу, коли цього вимагають обставини;
- задоволеність життям: впевненість допомагає віднайти баланс між кар’єрою та особистим життям, щоб відчувати себе щасливішим;
- подолання труднощів: впевнені люди не пасують перед перешкодами, а мужньо їх долають, знаходячись на позитиві за будь-яких умов.
Є ефективні методи, як підняти свою самооцінку та стати успішною людиною. Впевненість у собі допомагає долати перешкоди, будувати здорові стосунки та сприяє особистому зростанню.
Розповсюджені причини низької самооцінки: ефективні способи боротьби
Насправді спричинити занижену самооцінку може безліч факторів. Найбільш розповсюджені серед них перерахуємо у списку нижче:
- негативний досвід, отриманий у дитинстві;
- недостатній рівень самоповаги;
- постійне порівняння власних успіхів та невдач з іншими;
- безпідставні страх та тривога;
- слабка віра у власні сили;
- уникнення складних викликів;
- негативний вплив зовнішніх факторів;
- складні стосунки з оточуючими;
- песимістичні думки щодо майбутнього.
Перераховані вище аспекти мають негативний вплив на рівень самооцінки. У цьому випадку допоможуть книги про впевненість в собі. В них є багато цінних порад для того, щоб впевнено крокувати по життєвому шляху.
Як боротися з низькою самооцінкою?
Наведемо декілька важливих порад, які підвищити самооцінку жінці або чоловікові та досягати бажаного:
- Формування позитивного типу мислення.
- Задання реальних цілей та їх реалізація.
- Піклування про стан здоров’я.
- Адекватна оцінка власних досягнень.
- Заняття справами до душі.
- Компліменти та слова похвали.
- Допомога близьким людям.
- Коригування уявлень про себе.
- Відмова від жорсткої самокритики.
Щоб набути впевненості у собі, слід відмовитися від ідеї досконалості. Потрібно розуміти той факт, що у світі не буває ідеальних людей. Досконалість є вигаданим поняттям, нав’язаним суспільством. Людина може втратити багато часу, щоб стати ідеальною, але так і не досягне цього стану. Потрібно радіти навіть найменшим своїм успіхам. Це не тільки поліпшить якість власного життя, а й дозволить відчувати ще більше задоволення від повсякденних приємних дрібниць. Не можна порівнювати себе з іншими. Це ще більше знижує самооцінку. Порівняння допустиме лише з самим собою, а точніше тим, ким ми були вчора.
Корисні книги для підвищення впевненості у собі
Пропонуємо вашій увазі книги про самооцінку, які вже допомогли багатьом людям стати успішнішими та щасливішими. Така література заслуговує на увагу. Підтвердженням цьому є життєвий досвід людей, які вже використовували книги для впевненості в собі у процесі саморозвитку. До таких видань належать:
- Впевненість в собі: інструкція з використання. Марі-Жозе Одерсе: розповідає про те, як почувати себе комфортно наодинці з собою та в соціумі.
- Відвага кличе. Доля допомагає хоробрим. Голідей Р: демонструє, як звичайні людини здійснюють надзвичайні вчинки.
- Сила жалю. Деніел Пінк: доводить читачеві, що у житті неможливо ні про що не шкодувати, і що навіть жаль допомагає рухатися вперед.
- Мистецтво неможливого. Посібник із досягнення неймовірних цілей: вміщує секрети відомих діячів, яким вдалося втілити в життя свої найсміливіші наміри.
Книга для підняття самооцінки на прикладі інших людей доводить, що нічого неможливого не буває. Щоправда, на все свій час. Є цілі, яких можна досягти швидше. Проте в жодному разі не можна здаватися, бо в такому разі навряд чи відчуватимеш себе щасливішим. Варто розуміти, що не кожна людина від народження впевнена в собі. Багато хто набуває це вміння протягом життя. Зробити це якнайшвидше можливо, якщо читати літературу про те, як підвищити впевненість в собі.