Якщо ви любите читати і робите це із задоволенням, то почесне місце у вашій бібліотеці мають зайняти українські автори. Найкращі українські книги – це як класика, так і сучасна література. Тут ви знайдете твори різного жанру, тематики. Точно вдасться підібрати варіант для прохолодних осінніх вечорів, які так хочеться провести під теплим пледом, з горнятком чаю та цікавою книгою у руках. То чому б не відкрити для себе вітчизняну літературу. Тим паче, що тут є багато достойних варіантів. Ми підібрали ТОП книг українських авторів у двох категоріях, про що і розповімо далі.

Найкращі книги українських авторів: період має значення

Вивчаючи українську літературу, ви зауважите, що як і у світовій, тематика, сюжети, жанри значно відрізняються, в залежності від періоду видання. Недоцільно порівнювати «Енеїду» Котляревського та «Де немає Бога» Макса Кідрука. Тому ми розділили рекомендації на найкращі книги українських авторів серед класичної та серед сучасної літератури.

Найкращі українські книги: класична література

 1. найкращі книги українських авторівНизка книжок авторства М. Матіас: «Букова Земля», «Майже ніколи не навпаки», «Солодка Даруся». Остання вважається однією з кращих книжок за часів української Незалежності. Роман перекладено багатьма мовами, зокрема німецькою, англійською, французькою, іта­лій­ською, польською.
 2. «Енеїда» І. Котляревський. Надзвичайно цікавий роман про Енея та його військо та їхні безліч випробувань і славетних пригод. Пропонуємо купити одне видання «Енеїда» та «Наталка Полтавка», щоб максимально насолодитись справжньою класикою української літератури.
 3. «Кайдашева сім’я» І.Нечуй-Левицький. Рекомендуємо нагадати собі твір, який кожен з нас проходив у шкільній програмі, а потім відвідати виставу у театрі, щоб максимально насолодитись цим шедевром.
 4. «Кассандра», «Лісова пісня» Леся Українка. Якщо остання входить у шкільну програму, то «Кассандра» - це дещо нове. Оповідання присвячене троянській пророчиці Кассандрі. Мова йде про її особистість віщунки, психологію. Кассандрі притаманні почуття звичайної людини:  вона сумнівається і вагається, прагне віднайти істину, страждає і підкоряється своїй долі.
 5. «Захар Беркут» Іван Франко. Перш ніж дивитись екранізацію відомого роману, спершу варто прочитати твір.
 6. «Тіні забутих предків» Михайло Коцюбинський. Пропонуємо збірку найкращих творів видатного українського письменника, послідовника І.Франка. У одному виданні твори: «Тіні забутих предків», «Коні не винні», «Intermezzo», «Сміх» та інші. Видавництво 2022 року.

Сучасна література: ТОП книг українських письменників

 1. «Капітал» Сергій Жадан. «Депеш Мод», «Цитатник», «Аnarchy in the UKR» та «Гімн демократичної молоді» — вперше під однією обкладинкою.
 2. «Коханці Юстиції» Юрій Андрухович. Автор є основоположником карнавальної прози в українській літературі. У романі описані пригоди людей, які потрапляють у складні обставини, а також вбивства, грабунки, розбещення малолітніх і загадкове відокремлення голови, зради та часто жахливі покарання.
 3. «Де немає Бога» Кідрук М. Це новий роман Кідрука, тому заслужено потрапляє у найкращі українські книги 2022. Якщо коротко, то у романі ми читаємо про сучасний світ, де часто немає моралі. Але все ж в середині нас є щось таке, що не дає нам перетворитись на звірів.
 4. кращі українські книги«РАЙОН «Д» Артем Чех. Це збірка історій, що об’єднані спільним часом. Цікаво, що згодом вони об’єднуються.
 5. «Червоний» Андрій Кокотюха. Ця книга припаде до душі всім, хто захоплює історією України та цінує добру сучасну літературу. Автор розповідає про довоєнний час, війну та час після неї. За сюжетом знято однойменний фільм, який вийшов у прокат у 2017 році. Цікаво, що фільм навіть розглядався як кандидат на висування на премію «Оскар» від України.
 6. «Добрі новини з Аральського моря» Ірена Карпа. Без цього автора перелік топ книг української літератури сучасності буде неповний. У авторки є кілька справді достойних варіантів, проте, якщо ви шукаєте роман про сучасних жінок, де є і багатство, і бідність, вбивства та інтриги – то це саме те, що потрібно.

Найкращі українські книги: де шукати?

У пошуках якісної, достойної літератури відвідайте каталог нашого інтернет-магазину sens.in.ua. Тут зібрані лише кращі українські книги, що заслуговують увагу читача. Кожна книга має детальний опис, починаючи від автора і, закінчуючи сюжетом. Це значно спростить вибір. При виникненні додаткових питань, звертайтесь до менеджерів-консультантів магазину. Ми знаємо про українські книжки все, а тому легко підберемо цікавий варіант саме для вас.