найкращі книги для дітейЧитання казок, оповідань, історій – одне з улюблених занять як дітей, так і їхніх батьків. Проблема виникає, коли усе з домашньої бібліотеки вже прочитано і ми шукаємо найкращі книги для дітей. Асортимент вражає. Про що варто пам’ятати перед придбанням нової книги? На які твори варто звернути увагу? Про це розповідаємо нижче у статті.

Найкращі книги для дітей: як зробити правильний вибір?

Не кожна дитяча книжка для… дітей. Звучить абсурдно? На жаль, це правда. Деякі класичні твори, які ми самі пам’ятаємо з дитинства, не повинні бути в руках найменших читачів. Очолюють цей список казки Ганса Крістіана Андерсена та братів Грімм. Хоча їх літературна цінність величезна, в них не бракує жорстокості та насильства.

І все-таки читати книжки може бути так приємно! Нам достатньо потягнутися до літератури, сповненої доброти, любові та веселощів, яка вводить у світ емоцій, спонукає відкривати неповторність світу. Ми знаємо найкращі дитячі книги. Деякі із них створено для дітей дошкільного віку, хоча вони однаково популярні як серед найменших читачів, так і серед учнів молодшого шкільного віку. А є і варіанти, які більше зацікавлять дітей у віці 8-12 років. Це пригодницькі історії з елементами історії, часом в них описані реальні події, історичні постаті, важливі життєві історії.

Тож, якщо ви хочете підібрати кращі книги для дітей, то варто враховувати низку чинників:

  • вік дитини;
  • стать;
  • інтереси.

Тепер розглянемо кілька варіантів, які точно вас зацікавлять.

1.    Кращі книги для дітей дошкільного віку

У період 0-2 роки дитина все сприймає більше візуально, тому тут найкращим вибором будуть книжки з мінімумом тексту і великою кількістю ілюстрацій. Ці книги дитина може розглядати самостійно, а батьки просто підказувати, що саме зображено на сторінках, як сприймати отриману інформацію. Гарний варіант – серія книжок від «Видавництва старого лева» із зображенням тварин у різному природному середовищі: у лісі, на подвір’ї, у джунглях, у повітрі. З них дитина не лише дізнається про існування тварин, яких не бачила досі, а й про те, де саме вони мешкають. Це найкращі книги для дітей з наймолодшого віку. Також варто звернути увагу на барвисту книжку-гру – «Крила, лапи і хвости – знайди! Зоошукалочка». Це чудовий варіант для розглядання. Хлопчиків зацікавлять видання «Улюблені машинки», «Улюблені машинки 2».

2.    ТОП найкращих книг для дітей у віці 3-6 років

Тут приходить час казок. Дитина у своїй фантазії будує світи, малює пригоди, які описані в оповіданнях, розвиває уяву, знайомиться з новими героями. Багато з них у майбутньому стануть її улюбленими. Найкращі дитячі книжки українською мовою вже мають багато тексту, проте й далі наповнені різноманітними ілюстраціями. Останніми роками одними з улюблених героїв як хлопчиків, так і дівчаток є цуценята з мультфільму «Щенячий патруль». Тому пропонуємо серію книжок з різними оповіданнями про цікаві пригоди цуценят-рятівників. Також зверніть увагу на збірки казок «Дивовижні казки для мрійників», «Велика Ілюстрована Книга казок», яка є у кількох томах, «Веселі історії на добраніч» від Ервін Мозер. Остання є продовженням книжок, які полюбили і батьки, і діти: «Фантастичні історії на добраніч» та «Чудові історії на добраніч». Також у віці 5-6 років дитина робить перші спроби читати самостійно. Для цього рекомендуємо купити книжки з віршами, наприклад, «Улюблені вірші» видавництва А-ба-ба-га-ла-ма-га.

3.    Книги для дітей початкових класів

топ найкращих книг для дітейДитина у цьому віці – це учень, який може бути допитливим, зосередженим і організованим. Тільки іноді, звичайно. Він починає рефлексивно мислити, філософствувати, міркувати на різні теми. Важливо розвивати почуття справедливості, чесного ставлення до однолітків і дружби. Так гордиться світом і космосом, а за мить дуріє. Він мріє про майбутнє і пригоди. Планує багато. Він потребує багато уваги і говорить про життя. У цьому віці вона часто буває вперше закоханою. Крім того, вчиться читати і писати.

Найкращі дитячі книги 2022 – це як відомі світові бестселери («Чарлі і шоколадна фабрика», «Чарлі і великий скляний ліфт» Рояльда Дала, «Як приручити дракона» у кількох книгах), так і цікаві історії під інтереси дитини. До останніх належать серія книжок «Чудове Чудовисько», «Мій братик мумія», яка також видана різними історіями, кожна в окремій книзі. Також у цей період у дитини проявляється інтерес до всього навколо. Тому, якщо ви шукаєте подарунок, то обирайте найкращі книги для дітей у формі енциклопедії. За тематикою можна вибрати різні варіанти, залежно від того, яка сфера найбільше цікавить юного дослідника.

4.    Книги для дітей 10-14 років

Що в першу чергу приходить у голову? Ну звичайно, пригоди Гаррі Поттера. Якщо дитина не прочитала книжки до 10 років, то саме час надолужити згаяне. Окрім книжок про відомого хлопця з Хогвардса, рекомендуємо звернути увагу на книгу «Фантастичні звірі і де їх шукати» Дж. К. Ролінґ.

Це лише низка книжок, які т очно зацікавлять дітей. Усі найкращі дитячі книжки українською мовою просто неможливо описати в одній статті. Проте на нашому сайті sens.in.ua кожна книжка має детальний опис, тому з вибором не виникне жодних проблем.