«Русофобія» – поняття неоднозначне, оскільки в різноманітних джерелах воно трактується неоднаково. Російські політичні пропагандисти тлумачать цей термін як ненависть та неприязнь до Росії, її мови, культури, поглядів, творчих надбань. Сучасні українські автори русофоби мають власний погляд на даний аспект. Свої думки вони висвітлюють у творах, які у сьогоднішніх реаліях набирають ще більше популярності. У цій статті ми склали топ авторів русофобів, які створили справжні суспільно-політичні шедеври. Їх видання поповнюють колекції бібліотек та доступні для замовлення в книжковому інтернет-магазині.топ авторів русофобів

Топ авторів русофобів – хто увійшов до рейтингу

Жанр русофобії вміщує цілий ряд книжок, в яких простежуються ключові погляди письменників. Офіційно ненависть до Росії почала відкрито висвітлюватися у літературі після того, як відбулася анексія Кримського півострова навесні 2014 року. Спочатку термін «русофобія» більше вживався для того, щоб обґрунтувати незаконне присвоєння чужих територій. Згодом він почав активно застосовуватися щодо особистостей, які відкрито демонстрували свої антиросійські погляди та висловлювали критичне мислення стосовно дій російського уряду.

Найвідоміші письменники русофоби перелічені у складеному рейтинговому списку:

  1. Володимир В’ятрович – видатний вчений, український публіцист та громадський діяч, якому вдалося розсекретити таємні документи комітету державної безпеки. Він є одним з активних ініціаторів процесу «декомунізації», а також яскравим прихильником діяльності Євромайдану та УПА.

  2. Оксана Забужко – відома українська письменниця, філософ, поетеса, літературознавиця, викладачка та політична активістка. Теми, які вона зачіпає у свої літературних витворах, стосуються гендеру та української національної ідентичності. Поетичні надбання Забужко багато хто з українських та іноземних композиторів поклали на музику.

  3. Олександр Михед – культуролог, український письменник, куратор творчих проєктів. У своїй багатовимірній діяльності цей митець вдало поєднує теоретичні матеріали з творчими практиками. Його мета – відтворити цілісне бачення сучасної масової культури.

  4. Віра Агєєва – вітчизняна літературознавиця, яка опублікувала чимало робіт на тему української модерністської літератури та гендерних напрямків мистецтва. Нею створений ряд наукових портретів видатних письменників, а також висвітлені маловідомі сторінки їх біографії. Купити видання Агєєвої варто кожному, кому цікавий розвиток української культури.

  5. Артем Чех – український письменник, у творах якого чітко прослідковуються русофобні погляди. Деякі з робіт автора перекладені на інші мови – англійську, польську, німецьку, чеську. Ключовими складовими його мислення є гротеск, філософія, сюрреалізм.

  6. Артем Чапай – під цим літературним псевдонімом криється Антон Васильович Водяний, український письменник, репортер, перекладач. Після вторгнення Росії в Україну у 2022 році видатний діяч добровільно вступив до лав Збройних сил України.

Розглянуті автори русофоби є творцями гідних творів. Такі книжки варто замовити кожному, кому близька ідея побудови української культури на патріотичних засадах. У цих виданнях є багато історичних екскурсів, які дозволяють краще зрозуміти події, що зараз відбувається між Україною та Росією.

У книжках про русофобію зустрічається багато свідчень очевидців, що не дозволяє російській цензурі спотворити історію. Ті факти, які присутні у виданнях, російські перекладачі навмисне намагалися перекрутити, щоб народні маси не дізналися правди. Видання корисні всім, хто прагне розібратися у витоках українсько-російської проблеми та зрозуміти, чому так сталося.

Гідна література, яка читається на одному подиху

українські автори русофобиБеззаперечним є той факт, що сюжет книжок про русофобію є трохи завантаженим, дуже багато подій, поглядів, думок охоплює. Але не дивлячись на це, всі твори розглянутих авторів читаються дуже легко, на одному подиху. Ідеї, висвітлені у цих виданнях, примушують думати логічно та абстрактно. Вони підштовхують до розуміння помилок в історії народів, коли здавалось б малозначущі події здатні змінити реалії.

Придбати цікаві книги можна у книгарні Sens

Вартість книжок недорога, порівняно з тим, яке задоволення та користь вони здатні принести читачеві. Придбати будь-яке із видань авторів русофобів дешево можна в нашій онлайн-книгарні. Є доставка у Львів, Київ, Івано-Франківськ, Тернопіль, Луцьк, Рівне, Вінницю та інші міста України. Ціна на послуги з перевезення встановлюється відповідно до тарифів обраної транспортної компанії. В асортименті також представлені цікаві історичні твори, книги для саморозвитку, філософські роботи, мотиваційні книжки та інші. Більшість книг у твердій палітурці, що забезпечує додаткову зручність під час читання.