Поняття «русофобія» у різних джерелах трактується неоднаково. У російські політичній пропаганді цей термін означає ненависть до Росії, її мови та культурного надбання. Видатними літературними діячами написані книги про русофобію, у яких вони виражають свій погляд на цей аспект.

Якщо розглянути дослівний переклад цього слова, то «фобія» означає страх та побоювання за власну безпеку. Тому логічніше трактувати це поняття як страх перед Росією, і він, дійсно присутній у багатьох сусідніх держав. Такі умови склалися через постійні погрози російського керівництва позбавити інші країни енергетичних ресурсів, відібрати території чи закрити торгові шляхи. Через це дивуватися розповсюдженню «русофобії» безглуздо.книги про русофобію

Популярні книги про русофобію – Топ 5

Жанр, присвячений русофобам, охоплює цілу серію книжок, які з різних боків характеризують цю тему. Розглянемо топові історії, які заслуговують уваги.

Україна. Історія з грифом Секретно

Автором цієї публікації став ексдиректор архіву Служби безпеки України. У своїй розповіді він дає характеристику історичним подіям, які відбувалися на території нашої держави у XX столітті. Зміст книжки побудований на секретних документах. 

Публікація висвітлила так теми:

  • нові та старі міфи щодо особистості Степани Бандери;

  • характер проведення радянського «бліцкригу» у 1939 році;

  • секретні факти із роботи КДБ та дані про останнього командира УПА;

  • прихована правда про події Голодомору;

  • особливості написання історії УПА;

  • як закінчилася імперія терору.

А також, як можна було уникнути аварії на Чорнобильській АЕС.

Перспективи української революції

Це масштабна книга, яка містить детальний опис політичної ситуації в державі. В ній розглядається значення широких мас та їх охоплення, засади визвольної боротьби, фронт поневолених націй, теорія націоналізму та багато матеріалів, які стверджують що знайти спільну мову з москалями дуже важко. Велика увага приділяється українській визвольній революції та її перспективам у майбутньому.популярні книги про русофобію

Подолати минуле: глобальна історія України

До рейтингу книг про русофобію ввійшло видатне літературне надбання Ярослава Грицака. У ній висвітлені події минулого. Автор демонструє прискіпливе ставлення до історичного минулого України та закликає теперішнє покоління власноруч творити свою країну. В ході написання книги автор намагається зрозуміти самостійно та пояснити читачам, що і для чого зараз відбувається, та які сценарії у майбутнього держави. Ярослав Грицак Подолати минуле  – це праця довжиною у 15 років. 

Збагнути Росію

На четвертому місці рейтингового списку ця робота. У ній зібрані свідчення очевидців, які представляють різні епохи. Серед цих людей – посли, офіцери, купці, співробітники дипломатичних місій. Кожен з них висловлює свою думку про країну, яку зараз іменують Росією.

Цікавим виступає той факт, що сама російська цензура всіма можливими шляхами намагалася уникнути таких свідчень. Російські переклади навмисне спотворювалися перекладачами, щоб приховати від народу перевірені факти. Частина визначних творів, уривки яких наведені у книзі Збагнути Росію, світ не бачив ні російською, ні українською мовою. Книга стане в пригоді дипломатам, бізнесменам та військовим, які прагнуть розібратися, на чому була побудована Росія та які події закладені в основі того, що відбувається зараз.

Найдовша подорож

Найдовша подорож книга Оксани Забужко, яка здобула популярність своїм неординарним написанням. Воєнні події висмикнули письменницю із робочого кабінету у зовсім чужу країну. Здається, що життя стало на паузу і все, що відбувається навкруги, застигло між небом та землею. Цільовою аудиторією даного есе є західна публіка.

Вплив русофобії на сучасні події – що пишуть книги

В усіх розглянутих книжках можна прослідкувати витоки нинішньої війни між Росією та Україною, включаючи два часові виміри – тридцятилітній та трьохсотлітній. В хронологію подій гармонійно вписані власні спогади авторів щодо того, як кожна людина зокрема та весь народ в цілому здатні змінювати весь хід історії.

Не дивлячись на завантаженість сюжету, книги читаються на одному подиху. Вони примушують замислитися над помилками в історії народів, над тим, як, на перший погляд, незначні події можуть зламати історичні реалії.

Русофобія книги – як замовити?

Випущений тираж «русофобних» книжок, дозволяє замовляти ці товари в інтернет-магазині Sens за доступною ціною. Видавництва пропонують твори у твердій палітурці, які зручно читати. Вони більш довговічні: паперові аркуші не розклеюються біля основи та добре тримаються. Для потенційних замовників можлива доставка у Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Київ та інші міста України. З актуальними цінами на книжкову продукцію покупці можуть ознайомитись на сайті.