Одним з найбільш корисних видів людської діяльності вважається читання. Читаючи різноманітні видання людина збільшує словниковий запас, набуває знань, покращує концентрацію, розвиває мислення. Читання книг сприяє зниженню стресу, покращенню сну, запобігає виникненню хвороби Альцгеймера та мотивує до змін і дій. Найкращий спосіб пізнання та розкриття себе як особистості — це книги для саморозвитку, а саморозвиток — це важка та постійна праця над собою, яка потребує неабияких зусиль. В даній статті ми підібрали для вас топ книг для саморозвитку.топ 10 книг для саморозвитку особистості

Книги для самовдосконалення: категорії

Сучасні книги по самовдосконаленню можна розділити на дві категорії. Перша категорія — це книги, що спираються на наукові дослідження. В них автори завжди підтверджують науковими фактами свою думку та практичні рекомендації щодо виконання певних дій.

Друга категорія — це бездоказові книги. Методи та рекомендації, які описані авторами таких робіт, є бездоказовими, а іноді навіть знаходяться на межі божевілля. Проте, така література теж продається поряд з книгами, які мають науково-обгрунтовану думку.

Кращі книги для саморозвитку та їх значення

В основному з книгами по саморозвитку ми стикаємося випадково, наприклад, побачивши на полицях книгарні. Але є люди, які цілеспрямовано обирають цей жанр, бо відчувають необхідність змін у своєму житті.

Найкращі книги для саморозвитку спонукають до:

 • переоцінки цінностей;

 • подолання труднощів;

 • вирішення конфліктів;

 • навчання.

Це безумовно корисна література для читачів різної вікової категорії. 

Топ 10 книг для саморозвитку

Що можна почитати для саморозвитку? На основі вивчення уподобань наших читачів, ми склали рейтинг з топ 10 книг для саморозвитку особистості.що почитати для саморозвитку

 1. «Без зусиль. Досягайте важливого легше». Книга відомого американського письменника та спеціаліста по есенціалізму Ґреґа Маккеона про вміння відрізняти важливі справи від неважливих і фокусуватися лише на пріоритетних напрямках задля більшої ефективності. Книга для тих, хто хоче навчитися ефективно керувати своїм часом.

 2. «За межами піраміди потреб. Новий погляд на самореалізацію». У своїй книзі сучасний психолог Скотт Кауфман розширює власними цікавими ідеями піраміду потреб Маслоу.

 3. «Ефект Люцифера. Чому хороші люди чинять зло». Книга американського психолога Філіпа Зімбардо, яка сподобається юристам, історикам, політологам та людям, небайдужим до людства. В ній описується відомий поведінковий експеримент, який відбувся у в’язниці Стенфорда. Професор докладно виклав його перебіг, влучно відобразив емоції учасників, підкріпивши аудіо- відеозаписами.

 4. «Розгадка геніальності. Як працює інженерія ідей». Рон Фрідман звертає увагу на те, що перед вигадуванням чогось нового слід спочатку звернути увагу на те, що вже є, проаналізувати ідею й удосконалити її.

 5. «Фізична (не)активність. Що насправді робить нас здоровими?». Гарна, цікава книга гарвардського професора еволюційної біології Деніел Ліберман, яка, всупереч іронічному стилю викладання, містить багато корисних практичних порад щодо збільшення власної фізичної активності.

 6. «Чотири тисячі тижнів. Тайм-менеджмент для смертних». Якщо ви замислилися над питанням, що почитати для саморозвитку, то зверніть увагу на цю книгу Олівера Беркмена. Вона вчить не відчувати почуття провини за щось не зроблене, бо людина фізично ніколи не встигне зробити все. Це пов'язано з тим, що середня тривалість життя складає всього 4 тисячі тижнів.

 7. «Жити із «зеленим серцем». Подбай про себе і планету», Ґей Браун. Книга сподобається читачам, які прагнуть зберегти навколишнє середовище на користь своєму здоров’ю, в першу чергу.

 8. «Небеса на землі». Науково-популярне видавництво від Майкла Шермера про зв’язок міфів, релігії та культури з ключовими історичними та психологічними концепціями, що пояснюють смерть.

 9. «А тепер спробуйте щось дивніше. Як вижити в креативному бізнесі й залишатися невичерпним джерелом ідей». Дизайнером та письменником Майклом Джонсоном у книзі зібрано більше ніж 230 корисних порад, за допомогою яких можна щоденно народжувати нові ідеї.

 10. «Сторітелінг для очей вух і серця». Чудова відверта книга сучасного українського письменника Марка Лівіна про цінність особистих історій. Автор ділиться з читачем як своїми лайфхаками та порадами щодо вміння слухати та ставити питання, так і інших митців, блогерів та письменників.

У відповідній категорії на сайті нашої книгарні ви можете підібрати ще більше достойних робіт.

Купити книги різних жанрів можна у книгарні «СЕНС»

В нашому інтернет-магазині «Сенс» ви можете обрати не лише вищезазначений топ книжок для саморозвитку, а літературу різних авторів та жанрів. Киянам та гостям міста погортати, ознайомитися зі змістом і сюжетом книги або почитати її можна безпосередньо в нашій книгарні-кав'ярні. Можлива доставка книг у якісному пакуванні у Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Київ, та інші міста України.