дозволяють поринути у приємні та теплі спогади. Насправді дитяча література – справжній помічник батьків, вихователів, чи вчителів. В такий спосіб дитина знайомиться з навколишнім світом, розвивається і зростає.

Особливості сучасної дитячої літератури

Завдяки цікавим книжкам батьки з легкістю та користю переживуть разом з малюком період «чомусиків» – саме в цей час важливо не знехтувати інтересом дитини до всього нового та викликати бажання читати і пізнавати нове. Наступний важливий етап – шкільний вік. Дитині доводиться взаємодіяти не тільки з навчальною літературою, а й з художніми творами. В них описується споконвічна боротьба добра зі злом, розкриваються духовні аспекти, відбувається знайомство із соціумом.

Саме сучасні українські дитячі книжки описують складнощі дорослого життя доступною мовою. Аркуші видань прикрашені яскравими ілюстраціями, які надають їм кумедності та роблять зрозумілішими. Книги сучасних українських письменників закладають у свідомості дитини міцну любов до якісної літератури.

Сучасні українські книги – 10 кращих дитячих видань

Далі розглянемо ТОП книг українських авторів, які будуть цікаві дітям шкільного віку.

  • Казки дракона Омелька”, Сашко Дерманський. Книга одного із наймолодших вітчизняних письменників. Це захоплююча подорож у дивовижний світ дракона Омелька – невтомного казкаря, який те й діло, що складає неймовірні оповідання, але якому весь час не вистачає вдячного слухача.
  • Найновіші пригоди Колька Колючки і Косі Вуханя”, В.Нестайко. У захоплюючій розповіді дітлахи зустрінуться з улюбленими героями. Пригоди тільки починаються. Особливість цієї історії в тому, що всі ілюстрації в ній зроблені дітьми зі звичайних та художніх шкіл.
  • Таємниця козацького скарбу”, Андрій Кокотюха. Сучасна українська книга написана у жанрі справжнього детективу, у головних ролях якого – ровесники юного читача. Усі події в оповіданні відбуваються навколо головного скарбу – бочки із золотими монетами і козацькою булавою. За цими багатствами йде полювання вже понад три століття.
  • Таємниця зміїної голови”, Андрій Кокотюха. У цьому детективному романі юного читача чекає зустріч з шукачами скарбів. Тепер героїв чекає мандрівка на мальовниче Поділля із загадковим старовинним замком та похмурими лабіринтами у підземних печерах.
  • Джури козака Швайки”, В.Рутківський. Гостросюжетний роман історичного характеру розповідає про життя видатних діячів: Богдана Хмельницького, Северина Наливайка, Івана Мазепи. Юний читач має змогу ознайомитися із традиціями того часу та відчути на собі справжню небезпеку, яка чекає козака на кожному кроці.
  • Сторожова застава”, В.Рутківський.Це видання присвячене героїчним сторінкам із маловідомого минулого. Вітько Бубненко – учень п’ятого класу, який дивом опиняється у 1097 році. Там його чекає знайомство з відомими богатирями – Олешком Поповичем, Іллею Муромцем та Добринею.
  • Таємниця козацької шаблі”, Зірка Мензатюк. На сьомому місці рейтингу – гостросюжетна повість, яка входить до шкільної програми п’ятого класу. Завдання головних героїв – не допустити, щоб цінна козацька реліквія опинилася у руках зловмисників.
  • Пригоди Короля Мацюся”, Я.Корчак. Видавництво цієї книги – А-ба-ба-га-ла-ма-га. У повісті йде мова про малолітнього короля Мацюся, який не вмів писати і читати. Після батькової смерті юному спадкоємцю довелося посісти почесний трон і засвоїти правила дорослого життя.
  • Мед і Паштет”, Уляна Чуба. У ТОП книг на українській мові це видання увійшло завдяки кумедному та насиченому сюжету. Головний акцент – на захоплюючій мандрівці світом двох невгамовних друзів – кролика Паштету та ведмедика Меду.
  • Чудове Чудовисько”, Сашко Дерманський. Повість розповідає про те, як відбулося знайомство дівчини Соні із неймовірним чудовиськом Чу. Якщо це створіння не заробить від людей сім подяк за кілька місяців, на нього чекатиме страшне покарання.

найпопулярніші книги світуРозглянуті десять книжок увійшли у ТОП сучасних українських книг для дітей завдяки цікавій зав’язці, динамічному сюжету та несподіваному фіналу. Ці літературні твори різних жанрів захоплюють юного читача з перших сторінок.

Сучасні книги українських письменників можна замовити онлайн у магазині Сенс

Сучасні книги українською для дітей із розглянутого рейтингу можна замовити в нашому онлайн-магазині. В асортименті представлені видання відомих вітчизняних авторів. Для кожної книги представлена коротка характеристика, яка знайомить читача зі змістом. Визначитися з вибором допоможе консультант магазину. Він підкаже, що почитати дитині певного віку, та допоможе оформити замовлення.

Доставка товарів доступна територією України, включаючи міста Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Київ та інші. Впевнитися у порядності книжкового магазину можна, прочитавши відгуки покупців на сайті.