Без перебільшення можна сказати, що книги є одним з найбільших винаходів людства. Їх читають батьки малюкам, школярі, підлітки, люди поважного віку. Читання сприяє покращенню пам’яті, збільшенню словникового запасу, появі концентрації та уваги, впевненості в спілкуванні, збагаченню свого внутрішнього світу. Навіть в наш час розвинених технологій друкована книга не поступається місцем електронній. Щороку складаються рейтинги найбільш популярної літератури серед читачів, минулий рік не став виключенням. Вивчивши вподобання наших читачів, ми склали топ книг 2022 різних жанрів. 

На основі чого формується рейтинг книг 2022?

 топ книг 2022Ми завжди пропонуємо вам кращі книги світу 2022 різних жанрів. Перш ніж скласти список, в який входять найкращі книги 2022 року, ми провели справжнє дослідження. Під час оцінювання до уваги було взято:

 1. Популярність літературного жанру.
 2. Популярність автора.
 3. Тираж книжки.
 4. Загальне співвідношення позитивних та негативних відгуків.
 5. Кількість проданих примірників.

Добірка має суб’єктивний характер, оскільки в кожної людини є свої улюблені автори та вподобання щодо літературного жанру.

ТОП книг 2022 року

Найбільш популярні книги 2022 за відгуками наших читачів з класифікацією по жанру:

В жанрі «Біографія» найкращі книги бестселери 2022:

 • «Канцлерка. Дивовижна одіссея Ангели Меркель». Відверта книга американської письменниці та кореспондентки в ABC News і National Public Radio Кеті Мартон про видатну європейську лідерку. В книзі описано життєвий шлях Ангели Меркель від дитячих та студентських років до керування урядом Німеччини й перетворення країни на провідну європейську державу. Завдяки розмовам з колегами, друзями та наставниками Ангели Меркель авторка намагається розгадати секрет її успіху та популярності.
 • «Космічні мільярдери: Ілон Маск, Джефф Безос та нові космічні перегони». Автор Тім Фернхольц, видавництво Фабула. На 272 сторінках книги розповідається про видатних багатіїв та першопроходців у космічному бізнесі (Ілона Маска, Річарда Бренсона, Джеффа Безоса), їхні цілі та досягнення.

Бізнес-психологія:

 • «Взаємодія з ворогом. Як працювати з людьми, які не викликають ні довіри, ні симпатій» від американського міжнародного консультанта з розв’язання складних спірних питань Адама Кехейна. Цікава книжка в жанрі бізнес-психології, допомагає структурувати способи взаємодії в колективі. Автор зібрав практичні поради по вирішенню конфліктних ситуацій, план дій щодо співпраці з неприємними тобі особами, практичні вправи на місяць.

Економіка:

 • «Чому нації занепадають» — бестселер від Дарона Аджемоґлу та Джеймса Робінсона. Даний примірник є одним з улюблених Білла Гейтса. Автори розмірковують над причинами стрімкого розвитку одних держав і занепадання інших, чи впливають спосіб управління, історія та географічне положення на добробут націй.

Психологія:

 • «Початківці. Чому вчитися нового ніколи не пізно». Автор книги журналіст, редактор видання Wired Том Вандербільт описує концепцію безперервного самовдосконалення впродовж життєвого шляху (lifelong learning). Дану концепцію він вирішив перевірити особисто та довести широкому кругу людей, що навчатися чомусь новому не пізно в будь-якому віці. Постійне навчання стимулює мозок і запобігає його деградації.

Саморозвитокпопулярні книги 2022:

Історія:

 • «Моссад. Найвидатніші операції ізраїльської розвідки». Дуже цікава книга про найвідомішу спецслужбу світу. Міхаель Бар-Зохар та Ніссім Мішаль у своїй книзі відкривають завісу таємничих операцій «Моссаду». Видання про Ізраїль, його зовнішню політику, шпигунські історії на реальних подіях, вдалі та невдалі операції.

Дитяча художня література:

 • «Кузя, Зюзя і компанія». Книжка відомого українського письменника Всеволода Нестайка, автора серії книг про школярів з Васюківки. В ній автор висвітлює цінність дружби та взаємодопомоги. Добра та повчальна книга для дітей віком від 3-х років.

Перелік можна продовжувати нескінченно, однак ці книги ми точно радимо прочитати. 

Купити бестселери книги 2022 в Києві

Наша книгарня-кав’ярня та наш інтернет-магазин «Сенс» пропонує вашій увазі книги різних жанрів як українських, так й іноземних авторів. У нас ви також завжди знайдете найпопулярніші книги 2022 різних видавництв. Мешканців столиці ми запрошуємо відвідати нашу затишну кав’ярню в Києві, де крім смачної запашної кави ви зможете насолодитися читанням улюбленої книги. Жителі інших міст можуть замовити літературу за найкращими цінами з адресною доставкою від «Нова пошта». Доставляємо продукцію у Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне та інші міста.