Книжкові клуби книгарні «Сенс», що це та як до них долучитися 

Книжковий клуб книгарні «Сенс» — це захід, під час якого читачі обговорюють та аналізують попередньо обрану та прочитану книжку. Відбувається у формі діалогу та за модераторства літературознавиці Анастасії Євдокимової, яка ставить запитання і скеровує розмову. Тобто ви читаєте проанонсовану книжку з української літератури, готуєтесь, виписуєте думки, а потім ділитесь ними, поповнюючи коло обговорення ідеями, відкриваючи нові для себе.

Книжковий клуб СЕНС

Як потрапити до клубу?

Онлайн:

клуб транслюється на YouTube-каналі книгарні Сенс (записи попередніх книжкових клубів також знайдете тут), тож учасники онлайн долучаються через чат під трансляцією, де відповідають на запитання, діляться думками й спостереженнями, голосують, залишають коментарі, які модераторка обовʼязково озвучить.

Офлайн:

книжковий клуб офлайн передбачає два формати: 4 людини стають безпосередніми членами обговорення за столом з модераторкою, 20 – активні слухачі в глядацькій залі книгарні.

Щоб взяти фізичну участь, потрібно:

  • зареєструватися через Google-форму (посилання на неї – у Інстаграмі книгарні)
  • задонатити від 200 грн на рахунок фонду «Повернись живим» або будь-якого іншого фонду. Доки любов до української літератури зростає — перемога також стає ближчою!
  • звісно, прочитати книжку, заповнити читацький щоденник та підготуватися до брейншторму.

Серед усіх зареєстрованих random.org обере цих 4 та 20 щасливчиків.

Ви за столом з модераторкою чи онлайн на трансляції, а можливо ви серед двадцяти глядачів у залі? У будь-якому випадку готуйтеся до повної залученості! Ніхто не відчуватиме себе «відірваним», головне – слідкувати за ходом, а інколи й стрибками думок. Всі утворюють одне ціле впродовж книжкового клубу, та навіть опісля – охочі можуть продовжити спілкуватися у просторі книгарні за чашкою чаю чи келихом вина.

Про що говоримо під час клубу?

  1. Про обрану книжку. А обирається вона серед вершків української літератури: від класики до постмодерну, від світлих та легких розповідей до повістей, повних спліну. Книжки вселятимуть радість від життя, змушуватимуть замислитися над його сенсом і 100% вартуватимуть вашої уваги.
  2. Які питання обговорюватимуться? Поміркуємо, яке перше враження викликав герой, хто є вашим фаворитом або аутсайдером. Поговоримо про головні сюжетні повороти та проблеми, до яких привертає увагу автор.
  3. Як підготуватися до клубу? Передовсім прочитати книжку, а також радимо відрефлексувати текст, замислитись та прийти до певних висновків, вибудувати свої враження, підготувати тези на кшталт: «це варте обговорення».

Чим наш клуб відрізняється від інших?

Функціонал нашого книжкового клубу розширює авторський читацький щоденник, розроблений Анастасією Євдокимовою спеціально до кожної обраної для обговорення книжки. Він допомагає ефективно організувати саморефлексію після прочитання та в ігровій ненавʼязливій формі ще раз пройтись подіями, закріпити враження, вибудувати асоціації, ґрунтовно проаналізувати проблеми, прийти до висновків.

Електронну версію щоденника можна знайти у Google-формі для реєстрації на клуб. Зауважимо, що він працює лише, якщо роздрукувати і заповнювати його від руки, щоб повноцінно віддатися цьому процесу. Паперовий екземпляр можна отримати безпосередньо в книгарні «Сенс», або разом із будь-яким інтернет-замовленням із книрані.

Також учасники книжкового клубу єднаються у Телеграм-чаті, який спонукає до читання. Тут можна знайти підтримку та зловити натхнення, а також стати частиною читацького комʼюніті однодумців. Отже, ваша щомісячна порція споживання, засвоєння та переосмислення української літератури чекатиме в кавʼярні-книгарні «Сенс».

І ще раз для систематизації:

Щомісяця о 18:30, у київській книгарні «Сенс» за адресою пров. Микільський 1/25 або онлайн. Підписуйтесь на наш YouTube-канал, щоб отримувати сповіщення про трансляції.

Доєднуйтесь до книжкового клубу книгарні «Сенс»

Купуйте книжки сучасної та класичної української літератури в інтернет-книгарні та пірнайте у підготовку до книжкового клубу. Якщо хочете отримати паперовий читацький щоденник разом зі своїм інтернет-замовленням, то неодмінно напишіть про це у коментарі до замовлення. Книжки доставимо у будь-яке місто в Україні. Ціна доставки регулюється компанією-перевізником.