історія України книгаКнига є нашим вірним порадником, вона відкриває невідоме та вчить мислити. Читання розвиває уяву та знання, а знання є нашою зброєю. Дуже важливо знати справжню історію становлення українського народу, а не спотворену «старшим братом». Ми мусимо цікавитися історією нашої країни для того, щоб позбавитися нав’язаних нам міфів та не мати ілюзій щодо подальших взаємовідносин з країною-агресором. Історія України книга, яка має бути настільною для кожного українця та передаватися з покоління в покоління!

Книги з історії України: особливість та значення

З історичних книг можна дізнатися про таємниці минулого, існування великих цивілізацій, настрої тогодення. Вони є своєрідним провідником від реальних подій, які вже відбулися, до подій нашого часу. Завдяки даному жанру ми маємо можливість мандрувати різними епохами та робити висновки.

Користь книги про історію України:

  • розвиває ерудицію,
  • нагадує про минуле,
  • вчить досліджувати події, настрої, побут пращурів,

А ще дозволяє визначити наше місце у спіралі цивілізацій, щоб не повторювати помилок минулого.

Топ книг про історію України

Кожна нація має знати своє коріння та минуле своєї держави для того, щоб не повторювати помилок при будуванні майбутнього й українці – не виключення. Історичні книги про Україну українською мовою викликають інтерес і у дітей, і у дорослих. Вони сприяють не тільки розвиненню знань, а й розвиненню навичок володіння мовою. За відгуками ми склали рейтинг, до якого увійшли найкращі книги про історію України. Таким чином, історичні книги які варто прочитати:книга історії України

  1. «Скоропадський і Крим. Від протистояння до приєднання». Автором книги є кандидат історичних наук кримчанин Сергій Громенко. На 352 сторінках видавництва яскраво описано період національно-визвольних змагань (1917 – 1921 рр.): конфлікт інтересів між владою України та Криму, складне поєднання прагнень історичних постатей та простого народу, реакцію міжнародної спільноти на події. Книга розрахована на читачів, яким цікаво дізнатися про кримсько-українські відносини та дослідити міжнародні суперечки навколо статусу півострова. Вона буде цікава не лише історикам, а й всім, хто цікавиться історією Криму.
  2. «Нотатки з кухні «переписування історії». Це неймовірна крута книга історії України від Володимира В'ятровича. В ній розповідається про жахливі вчинки радянської влади щодо знищення самоідентифікації української нації, про діяльність ОУН і УПА, про те, чому українців вважають націоналістами, про нав’язування нам «потрібної» історії. Автор висвітлює події про депортацію українців, Голодомор, розхитування совком, а потім і Росією наших взаємовідносин з Польщею тощо.
  3. «Історія України-Русі» від Миколи Аркаса. Дуже цікава книга, яка легко читається. Завдяки тривалій дослідницькій роботі автор зібрав та висвітлив всю історію українського народу починаючи від Скіфо-Сарматського періоду до періоду України під владою Російської та Австрійської держав. В книзі також описано побут та звичаї українців у важкі часи. Всі події у вищезгаданий проміжок часу зафіксовані фотодокументами та фактичними матеріалами. Книгу можна назвати досить цікавим стислим екскурсом в історію України й українських земель.
  4. «Подолати минуле: глобальна історія України». Книга українського науковця та публіциста Ярослава Грицака, яка стала результатом його 15-літньої роботи. В ній читач знайде роздуми автора про історичні події в нашій країні, як вони вплинули на нашу сучасність та впливатимуть на наше майбутнє, варіанти «перезавантаження» України та багато іншого. Книга доповнюється ілюстраціями та історичними картами.
  5. «Брама Європи». Автор книги Сергій Плохій доступно описав правдиву історію становлення нашої країни від дохристиянських часів до сьогодення та боротьбу нашої нації за право бути. Ідея автора полягає у висвітлені маловідомих історичних фактів, про які не розповідають в підручниках з історії. Також він спростовує історичні міфи, які були нам нав’язані. Наприклад, міф «про дві України» з різним менталітетом українців. 

Більшість цих книг допомагають зрозуміти, як події минулого впливають на наше сьогодення.

Купити історичні книги в інтернет-магазині Sens

Наша книгарня-кав’ярня пропонує вашій увазі найкращі книги з історії України різних видавництв. В інтернет-магазині Sens також можна знайти художню літературу, сучасні комікси та графічні романи. Наша продукція завжди якісна, а ціни найкращі. Замовити книги з доставкою можна у Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Київ або у будь-яке інше місто України. Почитати книги в затишній атмосфері та поспілкуватися з однодумцями можна безпосередньо в нашій кав’ярні, яка знаходиться в м. Київ. Досліджувати минуле з нами – це дуже цікаво!