класичні книги які варто прочитатиКласична література — поняття дуже широке. До цієї категорії можуть відноситися різноманітні видання в різних жанрах. Зазвичай класичною прийнято вважати ту літературу, яка відображає якусь епоху. Ту, яка вважається зразковою для конкретного часу, і з нею асоціюється певний період історії. Одним з перших класиків був Гомер, автор “Іліади”. Далі список авторів стрімко розширювався. Сьогодні класичні книги які варто прочитати — це десятки, а то й сотні різних робіт як українських, так і зарубіжних поетів й письменників.

ТОП класичних книг від українських авторів

Цікаві класичні твори — це не лише прекрасний спосіб гарно провести час та поринути у змістовну й захоплюючу історію. Це ще й можливість дізнатися більше про певну епоху, культуру тієї чи іншої країни, й України зокрема. Вітчизняна класична література — це безліч шедеврів. Ми маємо чим пишатися і що читати. Якщо ви лише хочете розпочати з нею знайомство, рекомендуємо вибрати щось серед наступних варіантів.

  1. Тіні забутих предків”, Михайло Коцюбинський. Це неймовірно цікава книга дуже талановитого українського письменника. В сюжеті багато українських традицій, фольклору, карпатських звичаїв, кохання і трішки магії. Це чуттєва історія двох закоханих Івана та Марічки, родини котрих були злісними ворогами та не дозволяли парі бути разом. Згодом Марічка померла, і приходила до Івана в образі Мавки спокушаючи його.
  2. Украдене щастя”, Іван Франко. Куди ж в подібному рейтингу без Франка. Ця книга варта уваги як молодого покоління, так і людей старшого віку. В виданні теж багато фольклору. В сюжеті переплітаються три різні долі двох чоловіків та однієї жінки, які втратили все що мали, і щастя теж. Події розвиваються в епоху правління Австро-Угорщини. За цією книгою навіть знято фільм, який має неабияку популярність. Ця робота часто потрапляє в різноманітні рейтинги.
  3. Маруся Чурай”, Ліна Костенко. Ця поетеса підкорює серця українців й по сьогодні. Вірші Ліни Костенко здатні будь-кого вивести на яскраві емоції. В цій книзі багато історії. Це свого роду енциклопедія духовного життя українців.
  4. Кайдашева сім’я, І.Нечуй-Левицький. Ймовірно багато хто прочитав цю книжку в школі, адже вона є в програмі. Та повірте, в дорослому і більш усвідомленому віці вона буде набагато цікавішою. Поєднання трагедії, комедії, гумору та розпачу. Суть в тому, що основні проблеми героїв відгукнуться багатьом сучасним родинам.
  5. Солодка Даруся, М. Матіос. Завершити перелік вирішили примірником із класифікації сучасна література. Книга написана за часів Незалежності України і її дуже достойно оцінило безліч критиків та простих читачів. В тому числі й найпрестижніше видавництво Франції “Ґаллімар”, де книга була видана.

П’ять книг це звісно капля в морі, але це точно та українська класика яку варто прочитати.

Найкращі класичні книги в розділі зарубіжна література

Зарубіжна класична література теж має чимало культових книг. Деякі відомі автори написали цілі серії, за якими згодом знімали серіали, фільми чи влаштовували театральні постановки. Ось деякі класичні книги які варто прочитати в даному розділі.книги які варто прочитати класика

  1. “Життя у позику”, Еріх Марія Ремарк. Книга про післявоєнний час та дівчину Ліліан, яка зазнала голод, була втікачкою, а згодом захворіла на туберкульоз. Молода бельгійка мріє відчути щастя, свободу та кохання, але чи вдасться їй це?
  2. Вождь Червоношкірих, Генрі О. Дуже цікава, гумористична новела повчального характеру. Головним героєм виступає хлопчина, якого викрали шахраї з метою отримати за нього викуп. Однак незабаром пошкодували про вчинене… Головна ідея книги донести до читача, що виховання дітей — це надзвичайно важке та відповідальне заняття.
  3. Старий і море”, Гемінґвей Ернест. Це роман-притча невеликого розміру про старого кубинського рибалку, який спіймав найбільшу у своєму житті рибину та відчайдушно боровся з нею. Чоловік тягнув рибу, а вона тягла його човна далеко у відкрите море…
  4. Джейн Ейр”, Шарлотта Бронте. Книга, яка вперше опублікована у 1847 році вражає читачів й дотепер. В центрі роману історія дівчини сироти і заможного аристократа, які покохали один одного. Та чи стануть вони щасливими разом?
  5. Дюна, Френк Герберт. Це видання в котрому переплітається безліч жанрів: наукова фантастика, епопея, політичний та психологічний трилер і ще безліч інших. Книга для тих хто полюбляє пригоди, історії про Всесвіт, міжзоряні подорожі тощо. Сумарний тираж примірників — 20 мільйонів, що дуже вражає. 

Цей перелік можна продовжувати до безкінечності, однак тим хто зовсім не цікавився раніше читанням, цієї добірки точно вистачить на кілька десятків вечорів.

Найкращі класичні книги світу зібрані у книгарні Сенс

У нашому інтернет-магазині можна знайти всі вищезгадані книги, та багато інших бестселерів і шедеврів з прекрасними відгуками. Всі книги які варто прочитати класика доступні для замовлення з доставкою у Київ, Львів, Вінницю, Тернопіль, Хмельницький, Івано-Франківськ та інші міста України.